• In English
 • У Сумах відбулося перше регіональне обговорення напрямів реформи сфери спорту
  опубліковано 13 жовтня 2014 року о 17:24

  10 жовтня у Сумах відбулося перше регіональне обговорення напрямів реформи сфери спорту під назвою «Спортивна галузь України: стратегія реформування». Обговорення пройшло в Інституті фізичної культури СДПУ ім. А.С. Макаренка за участю близько 100 представників спортивної сфери: директорів та тренерів ДЮСШ, спортивних клубів, співробітників управлінь та відділів спортивної галузі області.

  Юрій Білан як директор ОДЮСШ та голова обласної громадської ради з питань фізичної культури і спорту поділився з присутніми баченням перспектив розвитку ДЮСШ в сучасних умовах та висловив зауваження щодо деяких положень документів щодо реформування, що були попередньо обговорені на громадській раді.

  Голова робочої групи з реформування Дмитро Качуровський доповів концептуальні напрями реформи спортивної галузі у сфері масового спорту, спорту вищих досягнень та сфері управління спортивними спорудами. Ця доповідь викликала найбільшу дискусію серед присутніх. Представники спортивної сфери області цікавилися технологією та перспективами впровадження окремих положень реформи, висловлювали свої пропозиції та зауваження, а також побоювання щодо гарантій фінансування спортивної сфери збоку держави та місцевої влади.

  У контексті обговорення реформи доречною була також доповідь організатора одного з перших у місті спортивних клубів СК «Терра-Скіф» та офіційного представника Всесвітнього союзу карате в Україні Анатолія Лозового, який поділився досвідом організації клубного руху, який впроваджується виключно завдяки самоорганізації та майже без підтримки органів влади.

  Більше трьох годин спілкування та жвавого обговорення напрямів реформування присутні зійшлися на необхідності впровадження змін зі збереженням здобутків сфери спорту.