• In English
 • Новий Парламент має відкрити дані про те, хто володіє енергоносіями і з чого формуються тарифи, - Володимир Гройсман
  опубліковано 11 жовтня 2014 року о 11:49

  Демонополізація сфери енергетики з одночасним розкриттям даних про видобувачів та володарів енергетичних ресурсів, а також про те, з чого формуються тарифи на користування енергоносіями має бути одним з важливих завдань нового Парламенту. Про це в ефірі програми «Шустер LIVE» сказав Віце-премєр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман.

  «Я сам не розумію до кінця як урядовець, не кажучи вже про пересічного громадянина, як формується тариф, яка його собівартість. Це потрібно відкривати, в тому числі, на рівні законодавства. Переконаний, що одним з завдань нового Парламенту має бути відкриття всіх даних: хто скільки добуває газу,  хто ним володіє, хто володіє потужностями, з чого формується тариф на енергоносії, електроенергію, щоб українці знали», – зазначив він.

  Володимир Гройсман нагадав про нещодавню ініціативу Мінрегіону, підтриману Урядом, щодо приведення встановлених норм споживання газу населенням до фактичних норм. Це, за його словами, дало можливість вивести з тіні мільярди кубометрів газу, які списувались для населення, а потім перепродавались.

  «Для громадянина України 9,8 кубів газу списувалося щомісяця, і ви за нього сплачували за найнижчою ціною. Що робив володар газу? Він начебто вам його продавав, але ви споживали не 9,8, а 6 кубометрів. В нього у трубі залишалось 3,8 кубометри на людину в Україні!  Ці 3,8 продавалися потім за ціною комерційного газу. Така оборудка коштувала українцям щонайменше 500 млн. доларів щороку»,– підкреслив Віце-прем’єр-міністр.