• In English
 • В Одесі правоохоронці та медійники обговорювали аспекти вдосконалення своєї взаємодії
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 18:16

  Проект під назвою «Вдосконалення практики взаємодії між правоохоронними органами України та працівниками мас-медіа» був розроблений у відповідь на запити з боку як Міністерства внутрішніх справ України, так і української медіаспільноти, та має на меті сприяння зниженню ризику можливості конфліктів між ними, а також покращенню безпеки журналістів під час масових заходів та кризових ситуацій.

  Для підтримки діалогу між правоохоронцями та журналістами та для підвищення безпеки останніх проектом передбачено створення спільної робочої групи, до складу якої увійшли представники обох сторін. Кінцевим результатом роботи групи має стати посібник для журналістів та міліціонерів із рекомендаціями щодо належної поведінки під час можливих або наявних кризових ситуацій. Крім цього, цей творчий продукт передбачає також розробку певного інструментарію для встановлення практичних механізмів взаємодії.

  Для участі у круглому столі в Одесі, організованому Координатором проектів ОБСЄ в Україні Мариною Безкоровайною, були запрошені представники підрозділів громадської безпеки та зв’язків з громадськістю МВС та обласного управління міліції, медіаюристи, відомі громадські діячі та представники ЗМІ. Присутній на заході заступник начальника ГУМВС – начальник міліції громадської безпеки полковник міліції Едуард Гребенюк зазначив: «Ми готові до співпраці з представниками мас-медіа, завжди відкриті до прямого діалогу та адекватно сприймаємо будь-які критичні зауваження на нашу адресу. Прислухаючись до ваших порад, розраховуємо на вашу всебічну підтримку у вирішенні проблемних питань та ситуацій нашої взаємної діяльності».  

  Організаторами заходу було зазначено, що в рамках проекту буде також залучено експертний досвід офісу Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, а кінцевий варіант рекомендацій буде представлений правоохоронцям та медіаспільноті з подальшою публікацією та розповсюдженням серед регіональних відділень медіапрофспілок та територіальних підрозділів МВС.

  Крім того, будуть використані цінні напрацювання, розроблені в рамках попереднього проекту 2013 року - буде завершено остаточну редакцію та надруковано інформаційні листівки для правоохоронців щодо взаємодії із ЗМІ на етапі досудового слідства, а також методологічні рекомендації для викладачів освітніх закладів системи МВС щодо викладання курсантам основ роботи з пресою.

  Проектом також передбачається тренінг щодо кращих практик взаємодії з мас-медіа для керівників регіональних підрозділів громадської безпеки та їх заступників.