• In English
 • Київська область: рятувальники провели навчання на території Державного міжнародного аеропорту "Бориспіль"
  опубліковано 10 жовтня 2014 року о 13:07

  9 жовтня на території Державного підприємства міжнародний аеропорт «Бориспіль» відбулись  спільні навчання  пожежно-рятувальної служби та взаємодіючих організацій на тему «Очікування аварійної посадки літака та проведення аварійно-рятувальних робіт на повітряному судні».  

  Згідно з тактичним задумом, екіпаж повітряного судна Boeing 737  здійснював переліт із Внуково до Борисполя. При заході на посадку пілот доповів про невихід правої основної стійки шасі за 10 км від злітно-посадкової смуги. На борту літака перебували 25 пасажирів та 5 членів екіпажу.

  Після здійснення аварійного приземлення, повітряне судно викотилося за межі злітно-посадкової смуги на грунт. Внаслідок аварійного приземлення повітряного судна сталося руйнування фюзеляжу та паливних баків з подальшим загорянням.

  На першому етапі було проведено оповіщення особового складу та збір аварійно-рятувальної команди. Першочергова задача для працівників - виготовлення «пінної подушки» для екстреної посадки літака та гасіння пожежі носової частини.

  Рятувальники виконали всі необхідні заходи щодо приготування «пінної подушки». Найскладніше в цій вправі було точно прорахувати час екстреного приземлення літака, адже піна після певного часу починає руйнуватися.

  На другому етапі було проведено гасіння розлитого авіаційного палива та двигуна, який відколовся. Одночасно фахівці проводили  деблокування пасажирів, що постраждали внаслідок авіапригоди.

  Разом з тим було розгорнуто оперативний штаб з метою координації дій всіх служб на ліквідації  умовної надзвичайної події. На завершальному етапі евакуйованим пасажирам  була надана екстрена психологічна допомога.

  Усіх потерпілих забезпечили гарячим чаєм та ковдрами. При виконанні аварійно-рятувальних робіт  головна увага приділялась відпрацюванню взаємодії  фахівців, адже, як свідчить досвід, під час виникнення подібних надзвичайних ситуацій саме від злагоджених дій всіх необхідних служб залежить порятунок пасажирів та членів екіпажу.