• In English
  • Остап Семерак: Корупційних схем на ринку газу не буде
    опубліковано 09 жовтня 2014 року о 17:05

    «Старих корупційних, тіньових схем, коли є один монопольний постачальник газу для держави, яким колись був «РосУкрЕнерго», то цього не буде». Про це заявив Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак в інтерв’ю інформаційному агентству «Главком».

    Зокрема, Міністр нагадав, що Голова правління «Нафтогаз України» і Прем’єр-міністр «чесно говорять, що у нас поки що є на зиму недостача газу приблизно 5 млрд. куб. метрів. Ми повинні знайти цей газ для того, щоб пережити зиму, щоб працювала економіка».

    Знайти необхідний газ, за словами Міністра, можна за рахунок реверсного напрямку: «Перший, недозавантажений напрямок – це труба з Угорщини. Якщо хтось з бізнесу в Україні має можливість купити у Євросоюзі газ, то Україна має можливість як держава, як уряд, як власник ГТС, доставити цей газ в Україну через угорський напрямок».  Відповідаючи на запитання про російський газ, міністр зазначив,  що «якщо хтось з української промисловості, з українських споживачів газу має можливості заключити прямі контракти в Росії, у Туркменістані на поставки газу в Україну, держава може забезпечити доставку цього газу в Україну».