• In English
 • Остап Семерак: Завдання Уряду - зупинити найвищу, олігархічну корупцію
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 16:54

  Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак вважає, що найперші завдання, які стоять перед Україною - «це  детінізація економіки та винищення корупції».  Про це він  повідомив в інтерв’ю інформаційному агентству «Главком».

  «Абсолютно усвідомлюю, що ці слова роками звучать з вуст політиків, але нічого так і не робиться. Знаю, що корупція як суспільний договір не може зникнути в Україні в один день. Тому що суспільство, де вранці ти даєш хабара вчителю, лікарю, даішнику, а потім береш хабара у себе на роботі, – це дуже хворе суспільство. Поки не зникне оця кругова порука, то нічого не вийде», – вважає Остап Семерак.

  За словами урядовця, «завдання Уряду в цьому сенсі – зупинити найвищу, олігархічну корупцію. Ми зупинили масу корупційних моделей, схем, які жили в Україні і приносили їхнім розробникам мільярдні прибутки». Остап Семерак також нагадав, що «один з перших урядових законів – це нова редакція закону про державні закупівлі.

  І якщо ви пам’ятаєте так звану тендерну мафію, то до неї приклеювалися десятки прізвищ народних депутатів. На засіданні Кабміну ми тричі розглядали цей законопроект і в ручному режимі кожну статтю проходили і міняли. Секретаріат Кабміну, який готував документ, отримав його з різних міністерств, які вкладали туди потайні канали, щоб залишити корупційну схему.

  Однак нам вдалося цей закон написати без корупційної складової і за весь час роботи Уряду не було жодного скандалу щодо непрозорих тендерних закупівель за державний кошт, які здійснював Уряд».