• In English
 • Олександр Сич: Не варто чекати вказівок з міністерства, кожен музейник і бібліотекар може самостійно розпочати роботу з вшанування героїв
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 15:47

  Не треба чекати, доки міністерства «спустять» деталізовані вказівки. Працівники на місцевому рівні можуть самі проявляти ініціативу. Багатьом чиновникам досі важко розпрощатися з тоталітарним мисленням і совєцьким досвідом канцелярської роботи. При цьому в кожного музейника, бібліотекаря, вчителя – безліч можливостей із вшанування сучасних героїв незалежної України. Включайте креативне мислення. Знаходьте нестандартні підходи.

  На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич 9 жовтня 2014 року під час наради з питань героїзації осіб, які віддали життя за Україну, та вшанування їх пам’яті за участі представників низки профільних міністерств та відомств.

  Олександр Сич високо оцінив результативність виконання більшості протокольних доручень, окреслених за підсумками попередньої наради із цих питань, – зі встановлення обелісків, перейменування вулиць, організації фотовиставок тощо, а також відзначив їх мотиваційне значення для успішного завершення справи. «Які б не мали глобальні стратегічні цілі – без локальних перемог, які радують серце, перемоги не досягнеш», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

  За інформацією Інституту національної пам’яті, сьогодні уже встановлено понад 20 меморіальних дощок в пам'ять про полеглих під час Революції гідності та російсько-української війни, в низці населених пунктів перейменовано вулиці та площі на честь героїв. В Ужгороді звання почесного громадянина посмертно надано кільком землякам.

  Проведено значний обсяг роботи по формуванню Книги пам’яті про полеглих за незалежність України – зібрано відомості про понад 750 сучасних героїв, проводиться робота по створенню музею Майдану. Для реалізації цього проекту уже є 280 спогадів учасників Революції гідності та близько 1500 артефактів.

  Водночас, Олександр Сич наголосив, що кожен боєць має бути упевнений, що в разі загибелі його ім’я не буде забуте, а його героїзм в ім’я України буде збережений у національній пам’яті і стане прикладом для наступних поколінь.

  За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив центральним органам виконавчої влади посилити співпрацю з благодійними організаціями та громадськими рухами у сфері увічнення та вшанування пам’яті загиблих, опрацювати забезпечення Збройних Сил України ідентифікаційним ресурсом, зокрема відповідними жетонами та пересувними ДНК-лабораторіями, а також активізувати потенціал закладів культури і соціального забезпечення.