• In English
 • На Полтавщині стартувала третя фаза проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду"
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 14:03

  Голова Полтавської облдержадміністрації Віктор Бугайчук зауважив, що  співпраця з авторитетними міжнародними організаціями є надзвичайно вигідною для Полтавського краю. «Це дуже цікавий Проект, реалізація якого допоможе нам зекономити у сфері теплоенергетики. Так, за рахунок отриманих коштів, ми зможемо утеплити лікарні, школи, дитячі садки. Проект також виділяє 15 тисяч доларів на створення сонячних батарей з енергозбереження, а це потрібна альтернатива».

  На семінарі-презентації обговорили умови подальшої співпраці щодо сприяння сталого місцевого розвитку. Так, старший програмний менеджер Програми розвитку ООН в Україні Оксана Ремига пояснила, що Проект і надалі надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду.

  Діяльність Проекту буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури у таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання. Проект також надаватиме підтримку Уряду України у впровадження реформ з децентралізації.

  На відміну від попередніх двох фаз Проекту, цього разу покращувати умови життя громадян будуть і в малих містах (до 150 тисяч мешканців).

  На реалізацію усіх вищеперерахованих цілей, протягом 2014–2018 років виділено 23,8 мільйонів євро. Кошти надані Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН. На Полтавщину планують перерахувати 500 тисяч доларів.

  Довідково

  Спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» з 2008 року активно діє по всій території України.

  Протягом двох фаз Проекту відновлено 28 дитячих будинків, шкіл, 6 медичних пунктів та амбулаторій, 30 водогонів, 24 об’єкти енергозберігаючого вуличного освітлення; придбано 7 шкільних автобусів.