• In English
 • Мінсоцполітики долучається до впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні
  опубліковано 09 жовтня 2014 року о 13:17

  Міністерство соціальної політики активно долучиться до реалізації Проекту «Підтримка Міністерства фінансів у впровадженні гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні», який фінансується Шведським агентством міжнародного розвитку (SIDA). 

  Про це сьогодні, 9 жовтня, йшла мова під час зустрічі заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович із керівником зазначеного Проекту Майєю Босніч. Зокрема, зазначалося, що хоча бенефіціаром Проекту є Мінфін, однак участь Мінсоцполітики є вкрай важливою. Адже Міністерство є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що здійснює координацію роботи щодо впровадження ґендерної рівності.

  Наталія Федорович наголосила, що забезпечення гендерної рівності на національному рівні є невід'ємною складовою демократичного суспільства. Вона також розповіла, що протягом 2013 року в рамках реалізації Державної програми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2016 року Мінсоцполітики проводилася робота щодо запровадження європейських стандартів рівності співробітників у сфері праці, здійснювалися заходи, спрямовані на розвиток у жінок лідерських навичок, проводилися інформаційні кампанії з метою формування у суспільстві культури гендерної рівності та недопущення дискримінації за ознакою статі. Реалізуються в Україні вже понад 10 років й окремі ініціативи з впровадження гендерно-орієнтованого бюджетування.

  «За ці роки роботою охоплено більшість територій України. Це дало можливість отримати український досвід впровадження гендерних бюджетних ініціатив та оцінити результати практичної роботи. В результаті маємо українських експертів з гендерного бюджетування – це науковці, фінансисти та політики, що сприяють просуванню цього інструменту як на місцевому так і державному рівнях», - сказала Наталія Федорович.

  Водночас вона висловила сподівання, що реалізація саме Проекту „Підтримка Міністерства фінансів у впровадженні гендерно-орієнтованого бюджетування в Україні” сприятиме тому, що потреби жінок та чоловіків рівно представлятимуться в статтях бюджету після розподілу державних ресурсів, а гендерна складова буде включена у процес формування бюджету. Таке переструктурування доходів і витрат зробить бюджет ефективним, справедливим та прозорим, вважають у Мінсоцполітики. Крім того, за словами Наталії Федорович, гендерний бюджет сприятиме підвищенню якості послуг для населення, підвищенню темпів економічного розвитку, а також ефективному використанню ресурсів.

  Сторони обговорили план та напрями майбутнього співробітництва, а також домовилися про підписання вже найближчим часом відповідного тристороннього меморандуму про співпрацю між Міністерством фінансів, Міністерством соціальної політики та Проектом.