• In English
 • Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Урядом України та ОЕСР
  опубліковано 08 жовтня 2014 року о 10:01

  У штаб-квартирі ОЕСР, розташованій у Парижі, 7 жовтня відбулася урочиста церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України і Організацією економічного співробітництва та розвитку щодо поглиблення співробітництва, у якій з української сторони взяв участь в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта.

  Меморандумом визначаються пріоритетні сфери та форми співробітництва з ОЕСР на дворічний термін, серед яких: розвиток малого і середнього підприємництва; боротьба з корупцією; державне управління; розвиток секторальної конкурентоспроможності, в тому числі в галузях сільського господарства і зеленої економіки; управління державними підприємствами; удосконалення системи податкового адміністрування; розвиток статистики.

  Поглиблення співробітництва з ОЕСР відкриває для України широкі можливості для зміцнення співпраці з країнами-членами Організації, участі у різних міжнародних заходах для обміну досвідом та вироблення рекомендацій для забезпечення економічного зростання.

  «Меморандум стане нашим ключовим орієнтиром у співробітництві з Організацією економічного співробітництва та розвитку на дворічний період. Крім того, успішна реалізація всіх наших спільних заходів, визначених у Меморандумі, дозволить Україні розраховувати на подальше поглиблення співробітництва з ОЕСР та її членами з метою набуття в довгостроковій перспективі членства в цій елітній організації», - наголосив у вітальному слові Анатолій Максюта.

  Україна розраховує, що реалізація документу дозволить:

  -  удосконалити національне законодавство з урахуванням найкращого міжнародного досвіду та рекомендацій ОЕСР, у тому числі для реалізації Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС;

  -  розширити участь України у діяльності робочих органів ОЕСР, зокрема в Інвестиційному комітеті, комітетах з конкуренції, з питань регуляторної політики, зі статистики і статистичної політики; робочих групах із боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях,  з державної власності тощо;

  -  започаткувати нові напрями співробітництва з ОЕСР, зокрема для розвитку зеленої економіки, удосконалення системи державної статистики, конкурентного законодавства та боротьби з корупцією тощо.

  «Україна зараз знаходиться у поворотному моменті своєї історії. Незважаючи на дуже складні умови, країні необхідно продовжувати модернізацію своїх економічних та політичних рамок і шукати нових підходів на цьому шляху, щоб створити кращі умови й розкрити нові можливості для свого народу. Ми готові допомогти вам відповісти на цей виклик», - сказав Генеральний секретар ОЕСР Хосе Анхель Гурріа.

  Довідка

  ОЕСР – міжнародна організація, що є своєрідним елітним клубом з обміну передовим досвідом з економічної та соціальної політики (так званий клуб багатих країн), членами якої на сьогодні є 34 країни, 70 країн мають статус партнерів ОЕСР, приймаючи участь у багатьох сферах її діяльності. За впливом, ОЕСР належить до трійки провідних світових економічних установ, поряд з МВФ та Світовим банком.  Організація надає можливість її членам обговорювати та визначати напрямки політичного, економічного та соціального розвитку, обмінюватись досвідом, знаходити рішення проблем узгодженої політики та координувати внутрішню політику. Також ОЕСР надає урядам країн-членів рекомендації щодо вивчення, розробки та покращання соціально-економічної політики. Співробітництво між Україною та ОЕСР започатковано у 1997 році. Важливим механізмом координації співробітництва з ОЕСР з 2003 року є Координаційна рада у зв’язках з ОЕСР, спільні засідання якої проводяться на регулярній основі для обговорення актуальних питань двосторонньої співпраці. Україна поставила собі за мету набуття статусу повноправного члена в ОЕСР і прагне розвивати та зміцнювати співробітництво з комітетами й структурними підрозділами Організації. З цією метою у 2013 році Уряд України затвердив План дій щодо поглиблення співробітництва з ОЕСР на 2013 – 2016 роки та послідовно його виконує.