• In English
  • Цьогоріч Сумщині передбачено понад 3 млн. 289 тис. грн. на реалізацію пілоту щодо регулювання цін на ліки від гіпертонії
    опубліковано 08 жовтня 2014 року о 09:44

    На реалізацію в Сумській області пілотного проекту щодо регулювання цін на лікарські засоби для людей, хворих на гіпертонію, цьогоріч Сумщині передбачено державою понад 3 мільйони 289 тисяч гривень

    Про це у ході брифінгу повідомила виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації Надія Лисенко.

    «Ліки від гіпертонії можна придбати за зниженими цінами. Кабінетом Міністрів України прийнята відповідна постанова про відновлення пілотного проекту. На його реалізацію в області з державного бюджету наразі перераховано 1 мільйон 784 тисячі гривень, тобто 54% від затвердженої субвенції», – зазначила посадовець.

    Надія Лисенко повідомила, що правом знижки на лікарські засоби вже скористалися більше 34 тисяч хворих. При цьому вона наголосила на необхідності активної участі аптечних закладів Сумщини в реалізації даного проекту.

    За словами начальника Державної служби з лікарських засобів у Сумській області Людмили Ситнік, нині відповідні угоди укладено з 86 суб'єктами господарювання, ліки за зниженими цінами відпускають у 292 аптечних закладах області.

    Вона нагадала, що дія проекту поширюється на 7 діючих речовин: еналаприл, лізиноприл, бісопролол, метопролол, небіволол, амлодипін, ніфедипін. Загалом це – 324 торговельні назви лікарських засобів.

    У рамках проекту встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група – ліки, вартість яких підлягає частковому відшкодуванню на 90%, друга група – на 60-80%, третя група – ліки, вартість яких не відшкодовується, але при цьому регулюється державою, націнка на них не повинна перевищувати 25 відсотків  від закупівельної ціни.

    «Для отримання ліків необхідно, у першу чергу, звернутися до лікаря, який випише відповідний рецепт. Медики також підкажуть людям, де знаходяться аптеки, які беруть участь у пілотному проекті. Перелік таких аптек можна знайти у місцях ліцензійного продажу ліків», – поінформувала Людмила Ситнік.

    До реалізації проекту активно залучаються аптеки, які орендують площу в лікарських установах, адже це – зручно і комфортно для людей.

    Для пацієнтів розроблена спеціальна пам’ятка, яка містить інформацію про хворобу, необхідні для її лікування медичні препарати, пілотний проект та рекомендації з модифікації способу життя. Її можна знайти на сайті Міністерства охорони здоров’я України, повідомив головний лікар обласного кардіологічного диспансеру Ігор Марцовенко.

    «Хоча проект реалізується лише два роки, маємо вагомі результати. В області на 4% знизилася кількість інсультів на фоні артеріальної гіпертензії. Це – суттєво, зважаючи на той факт, що від підвищеного артеріального тиску страждає майже кожен третій дорослий», – підкреслив кардіолог.