• In English
 • Вантажівки з гуманітарною допомогою від Німеччини вже перетнули українсько-польський кордон, – Сергій Бочковський
  опубліковано 07 жовтня 2014 року о 12:55

  «Сьогодні, 7 жовтня, о 10:50, 112 вантажівок з гуманітарною допомогою від Уряду Німеччини перетнули українсько-польський кордон. Речі першої необхідності, побутові прилади та одяг для українців доправив Ганс-Йоахім Фухтель, Парламентський держсекретар Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку. Це свідчить про повагу, турботу та бажання Уряду Німеччини дійсно допомогти Україні подолати складні часи», - зазначив Голова ДСНС України Сергій Бочковський, який особисто отримав гуманітарний вантаж фактично з рук Ганса-Йоахіма Фухтеля.

  Сергій Бочковський подякував Уряду Німеччині за таку надзвичайно важливу для України допомогу і зауважив, що процес доставки вантажу на територію нашої держави – це плідна та напружена робота як представників Посольства ФРН в Україні, так і Кабінету Міністрів України.

  «Ще наприкінці серпня канцлер ФРН Ангела Меркель, під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко, висловила намір Німеччини надати нашій країні гуманітарну допомогу. Протягом цього часу процес доправки цієї допомоги до України контролював особисто Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який неодноразово зустрічався з представниками Уряду Німеччини. Перетин вантажівками українського кордону – це результат не лише нашої роботи, але й німецьких та польських колег. Саме злагодженість та організованість кожного учасника цього процесу допомогли нам безперешкодно отримати цю допомогу. Тому я дякую кожному за плідну працю», - сказав Голова ДСНС України.

  Голова Служби також зазначив, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій визначена отримувачем німецької гуманітарної допомоги. ДСНС України координує діяльність міжвідомчої робочої групи з питань супроводження та реалізації гуманітарної допомоги. Він також повідомив, що у подальшому Товариство Червоного Хреста в Україні та регіональні штаби ДСНС України розповсюджуватимуть цю допомоги по областях України.

  Зі свого боку, Ганс-Йоахім Фухтель зазначив, що Німеччина прагне підтримати Україну у цей нелегкий для країни час та допомогти українцям стати частиною європейської спільноти, у якій взаємна допомога є звичною справою.

  Наразі вантажівки перебувають на території України і партіями вже вирушили до визначеного місця подальшого розподілу вантажу.

  Нагадаємо, ще наприкінці серпня цього року канцлер Федеративної Республіки Німеччини Ангела Меркель, під час зустрічі з Президентом України Петром Порошенко, висловила намір Німеччини надати нашій державі гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб. І вже у вересні Україна отримала офіційний лист від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) про надання українцям гуманітарного вантажу. Таким чином, протягом жовтня до України прибуде більше 110 вантажівок з гуманітарною допомогою (зимовий одяг, побутова техніка) та більше 100 вантажівок з технічним обладнанням для побудови трьох транзитних пунктів із збірних будинків для короткострокового проживання у них людей, які тимчасово переміщаються з районів проведення АТО.

   

  Переглянути відео події