• In English
  • У Міненерговугілля обговорили проблемні питання галузі
    опубліковано 03 жовтня 2014 року о 13:06

    Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрій Зюков зустрівся з представниками державних вугільних та торфодобувних  підприємств.

    Зустріч проходила 2 жовтня  у приміщенні Міненерговугілля за участю голови незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, керівництва ДП «Вугілля України», керівників структурних підрозділів Міненерговугілля. Зумовлена  зустріч напруженою ситуацією, що склалася у вугільній галузі України. Гірники стурбовані долею вугільних підприємств, особливо тих, які розташовані у зоні проведення АТО, та тих, які знеструмлені або затоплені внаслідок дій бойовиків.

    Перший заступник Міністра Юрій Зюков наголосив, що на сьогодні у вугільній галузі існує низка проблем, які потребують нагального розв’язання. Зокрема, працює всього 24 шахти, які добувають  24-25 тисяч тонн газового вугілля.

    Решта державних підприємств  або працюють частково, або зупинили видобуток. Через пошкодження залізничних ліній припинено відвантаження та транспортування вугілля, яке вкрай потрібне державі, особливо арок А і П. Внаслідок цього  потерпають Трипільська та Зміївська ТЕЦ, які не мають достатніх запасів  вугілля для виробництва електроенергії.

     «Терористи зупинили роботу підприємств, зруйнували інфраструктуру регіону. Бойовики забороняють відвантажувати вугілля на територію України. Якщо процеси видобутку і відвантаження будуть поновлені, то шахтарі зможуть мати і роботу, і відповідну зарплату за пророблену роботу»,  - сказав Юрій Зюков.

    Також він нагадав, що за липень усім працівникам виплачено заробітну плату, а у зв’язку із захопленням  бойовиками територій у деяких містах припинили роботу відділення Державного казначейства, що ускладнює розрахунки. Крім того, Юрій Зюков зауважив, що за відвантажене вугілля на електростанції держава повністю розрахується з гірниками, а також здійснюватиме всі необхідні виплати на контрольованій українською армією територіях.

    Перший заступник Міністра повідомив, що наразі Уряд працює над визначенням статусу територій, захоплених терористами, щоб опрацювати  можливі напрямки фінансування різних соціальних груп населення. Також він наголосив, що розпочинається робота над програмою розвитку вугільної галузі, відповідно до якої по кожній шахті буде прийматися виважене рішення з огляду на запаси вугілля, собівартість продукції, перспективність тощо. До участі в обговоренні програми Юрій Зюков запросив керівників  профспілок та громадських діячів.

    Під час напруженої розмови Юрій Зюков спростував інформацію про заборгованість ДП «Вугілля України» підприємствам та зазначив, що навпаки, окремим підприємствам за попередній рік переплачено десятки мільйонів гривень за ще не відвантажене вугілля,  що призвело до складної фінансової ситуації інших підприємств галузі.  Також ДП «Вугілля України» винні металурги, які не можуть погасити заборгованість через бойові дії на Сході.

    У ході зустрічі виступили представники західного регіону. Юрій Зюков пояснив, що на ДП «Волиньвугілля» у 4 рази зріс видобуток вугілля, збільшено фінансування на будівництво нових виробок у Львівському регіоні. Зокрема, планується довести видобуток до 7 тисяч тонн на добу.

    Під час зустрічі було наголошено про важливість підготовки підприємств  до зимового періоду, а також необхідність реформування галузі та вирішення численних соціальних проблем працівників на основі конструктивного діалогу влади, профспілок гірників та керівників вугільних підприємств.