• In English
 • Ігор Швайка зустрівся з аграріями Донеччини
  опубліковано 03 жовтня 2014 року о 12:25

  2 жовтня Міністр Ігор Швайка зустрівся з аграріями Донеччини та відповів на питання, які є нагальними для людей.

  Серед головних проблем, що хвилюють виробників східного регіону - земельна реформа, питання розпаювання земель, ціни на зерно, соняшник, сертифікація насіння, з огляду на ліквідацію Державної інспекції сільського господарства та компенсація втрат внаслідок проведення бойових дій.

  У ході активного спілкування Міністр зазначив, що започаткована попереднім Урядом «земельна реформа» має в підсумку конфліктні ситуації та відсутність ефективного власника:

  «Розпаювання і безконтрольна роздача паїв, які не обробляються наразі їхніми власниками, призвели до того, що ми маємо 7 млн. приватних власників, які позбавляють нашу державу потужностей аграрної держави», - сказав Ігор Швайка.

  Також на обговорення було винесено питання сертифікації насіння на сьогодні.

  Однією з головних тем на сьогодні стала також цінова політика в аграрному секторі.

  За словами Ігоря Швайки, на цей час треба шукати спільні механізми та пропозиції взаємодії: влади та аграріїв. Тому очільник Мінагрополітики наголосив на необхідності створення консолідованого представницького органу, який би будував авторитет, та робив свої пропозиції, забезпечуючи ефективний діалог.

  Не обійшли аграрії Донеччини і проблеми, що виникли внаслідок ведення бойових дій в регіоні, зокрема, порушення логістики при закупівлі міндобрив та відвантаженні зерна, а також - компенсації втрат, викликаних проведенням антитерористичної операції:

  «Ми розуміємо, що коли закладався бюджет на 2014 рік, та військова ситуація, яка розв'язана РФ, не передбачалась, відповідно, не передбачено і компенсації в бюджеті. Втім, ми шукатимемо механізми відшкодування після закладання бюджету на 2015 рік»,- сказав Ігор Швайка.