• In English
 • Віталій Лісовенко: Для будь-якого інвестування потрібні впевненість і стабільність
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 19:49

  2 жовтня заступник Міністра фінансів Віталій Лісовенко взяв участь у панельній дискусії «Фінансування проектів розвитку» під час Київського міжнародного економічного форуму «Україна: з третього світу в перший».

  Віталій Лісовенко зазначив: «Якщо діяти «за книжками», то для будь-якого інвестування потрібні дві речі: впевненість і стабільність. Все інше прикладне. Але ми практично нічого не зробили за 23 роки для впевненості і стабільності інвесторів. У нас немає повноцінного захисту прав кредиторів, інвесторів, прав власності».

  Як зазначив заступник Міністра фінансів, на сьогодні об’єм реформ і речей, які потрібно змінити  - величезний, і оцінити його  важко. Враховуючи ще й події на Сході України, ситуацію в державі можна назвати екстраординарною. 

  «В цій ситуації ми звернулися до МВФ, як інституції, у якої дуже проста роль – хірург.  Не терапевт, а хірург, у якого є один інструмент – скальпель. Її завдання –допомогти хірургічним шляхом стабілізувати стан пацієнта. Враховуючи, що це скальпель, а не пігулки, то це болісно, але необхідно. І тому у квітні дуже швидко і професійно був відбудований план на наступні декілька років», - пояснив Віталій Лісовенко.

  Він нагадав, що тоді протягом декількох тижнів  Україна отримала зовнішнє фінансування з боку МВФ, Єврокомісії і Світового банку на суму близько 6 млрд. дол.: «Ми розраховували, що ці гроші стабілізують настрої всередині економіки, країни, допоможуть стабілізувати курс і ситуацію».

  Та однією з найважливіших оцінок був успішний перший перегляд програми МВФ, під час якого було скореговано план на ті події, які відбуваються і досі в Україні.

  На завершенні свого виступу заступник Міністра Віталій Лісовенко закликав кожного внести свій вклад у розвиток держави, будь то банківська сфера, інвестиційні проекти чи інша допомога.