• In English
 • Уряд спростив процедуру введення споруд в експлуатацію
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 18:00

  1 жовтня Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови №461 «Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів», спростивши декларацію про введення в експлуатацію об’єктів, які починали будуватися шляхом подання повідомлення. Таке рішення ухвалене за пропозицією Державної архітектурно-будівельної інспекції України, щоб полегшити громадянам оформлення документації про введення в експлуатацію садибних та дачних будівель.

  Об’єм декларації зменшився від 5-ти до 2-х сторінок, зникла більшість складних таблиць, тепер не потрібно вписувати інформацію про відповідальну особу з технагляду, генпідрядника та генпроектувальника, детальну характеристику споруди, основні її показники тощо.

  «Оновлена спрощена декларація складається лише з семи пунктів, тоді як раніше їх було 15. Вона містить лише загальнозрозумілі дані. Тому заповнити її зможе будь-яка людина, яка навіть не є фахівцем у будівництві. У зв’язку з цим ми очікуємо суттєвого скорочення кількості відмов у реєстрації декларацій. Тепер ввести садибну чи дачну будівлю в експлуатацію можна буде просто, зручно та швидко», - заявив голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Максим Мартинюк.

  Крім того, будівлі та споруди, які за будівельним паспортом входять до єдиної групи будівельних споруд, можна буде вводити в експлуатацію окремо.

  Громадяни, які починали будівництво шляхом подання повідомлення, вказуватимуть у Декларації лише наступне:

  - інформацію про об’єкт;

  - інформацію про замовника;

  - дані щодо повідомлення про початок будівельних робіт;

  - інформацію про поштову/будівельну адресу;

  - реквізити документу, що посвідчує право власності/користування земельною ділянкою;

  - характеристику індивідуальних житлових, садових, дачних будинків та нежитлових будівель (за результатами технічної інвентаризації);

  - інформацію про проведену технічну інвентаризацію об’єкта будівництва.

  Такі зміни до декларації збережуть час та зусилля громадян і стануть черговим кроком на шляху до втілення нових принципів державного управління.