• In English
 • На нові виклики інформаційної війни ми повинні відповісти якісним патріотичним вихованням, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 13:14

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк вважає за необхідне негайно адаптувати навчальні плани та відповісти на виклики інформаційної війни якісним патріотичним вихованням в дошкільній освіті, середній та вищій школі. Про це Глава Уряду сказав у четвер, 2 жовтня, під час зустрічі зі студентами і викладачами Київського університету ім. Бориса Грінченка напередодні Дня учителя.

  «Російські танки підуть, але є набагато сильніша зброя. Її використовують вже сьогодні, і вона надто ефективна – це інформаційна зброя», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  За його словами, Росія використовує інформаційну зброю шляхом «інтерпретації історії і через російську призму, подачі інформації, яка відповідає тільки імперським амбіціям, перекручування фактів і перековування свідомості тих людей, які проживають на території Донецька і Луганська».

  «Саме тому ставлю питання патріотичного виховання українців на ту саму щаблину, що й знання іноземних мов, математики, фізики, а й навіть вище», - наголосив він.

  Арсеній Яценюк звернувся до Міністра освіти і науки України Сергія Квіта та голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич, які взяли участь у зустрічі: «Ми зобов’язані зараз негайно адаптувати навчальні плани до нового виклику, якого у нас раніше не було, відповісти на цей виклик якісним патріотичним вихованням в середній школі, в дошкільній освіті і в вищій школі. Це навіть не підлягає сумніву».

  «Наша зброя – це знання, патріотизм і український дух в кожному дитячому садку, в кожній школі і в кожному вузі. Наша зброя – це коли кожен наш студент виходить і гордо каже: я – українець, я знаю, за що я борюся, і люблю свою країну», - сказав Глава Уряду.