• In English
 • Держава готова фінансувати протезування пораненим учасникам АТО як в Україні, так і за кордоном
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 12:49

  Держава забезпечує поранених учасників АТО позачерговим протезуванням за рахунок державного бюджету в Україні, та готова забезпечувати ним за кордоном. Про це заявила Міністр соціальної політики України Людмила Денісова на засіданні Кабінету Міністрів України 1 жовтня.

  Вона нагадала, що протезування поранених учасників АТО здійснюється на понад 70 підприємствах. На сьогодні є 15 осіб, які після надання їм відповідних медичних призначень отримають відповідні технічні засоби реабілітації.

  Проте, є випадки, коли через складність протезування, його можна забезпечити тільки за кордоном.

  З метою повернення до повноцінного життя поранених учасників АТО, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок, Уряд прийняв постанову, що дозволяє протезувати цих осіб виробами, які відсутні в Україні.

  Для отримання закордонного протезування визначено виключний перелік документів, необхідних для надання таких послуг; терміни їх розгляду; повноваження органів, задіяних в організації процесу протезування (ортезування); процедуру встановлення підприємства, яке буде надавати реабілітаційну послугу за кордоном; визначення обсягу необхідних видатків на протезування (ортезування), включаючи витрати на проїзд, проживання, харчування учасника АТО.

  Зокрема, заяву та пакет документів для протезування за кордоном буде розглядати експертна група при Державній службі у справах ветеранів та учасників АТО, після цього документи подаватимуться для прийняття рішення на розгляд відповідної Комісії при Мінсоцполітиці.

  Зазначимо, що вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки за кордоном не може перевищувати 500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановленого на 1 січня поточного року (у 2014 році – 609 тис. грн.).