• In English
 • 2 жовтня розпочинається громадське обговорення перейменувань низки вулиць Києва
  опубліковано 02 жовтня 2014 року о 12:30

  З 2 жовтня 2014 року Департамент суспільних комунікацій розпочинає громадське обговорення проектів рішень Київради про перейменування низки вулиць Києва, аби з’ясувати думку киян щодо запропонованих варіантів назв або щоб отримати інші пропозиції.

  Ще з 2005 року комісія з питань найменувань і пам’ятних знаків опрацьовувала питання перейменування вулиць міста, найменованих у радянський період. Однак перейменування так і не відбулися, і тому й досі в столиці незалежної України існують такі вулиці як Ленінська, Крупської, Чапаєва, декілька вулиць Максима Горького, проспект 40-річчя Жовтня тощо.

  26 вересня 2014 року під головуванням заступника міського голови – секретаря Київради Олексія Резнікова відбулося засідання новоутвореної комісії з питань найменувань, на якому розглянуто пропозицію Інституту національної пам’яті повернутися до перейменування цих вулиць. Члени комісії запропонували можливі варіанти нових назв.

  Долучитися до процесу обговорення має змогу кожен житель столиці. Задля цього громадське обговорення проходитиме у формі електронної консультації на офіційному веб-порталі Київської міської державної адміністрації та за допомогою гарячої телефонної лінії КБУ «Контактний центр міста Києва» (15-51).

  Відтак, завітавши на офіційний сайт Київської міської державної адміністрації до рубрики «Е-МІСТО» «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів», кожен зареєстрований користувач порталу має змогу залишити свій «голос» – погодитися чи ні із запропонованим проектом, висловити пропозиції, зауваження, оприлюднити власну редакцію проекту рішення.

  Паралельно з електронним обговоренням збір пропозицій громадськості забезпечуватиме і гаряча телефонна лінія Контактного центру Києва. Усі охочі мають можливість залишити звернення за допомогою веб-сайту www.1551.gov.ua, через мобільний додаток «КМДА 1551» для iPhone, Android, WinPhone та Windows 8, телефоном: 15-51 (зі стаціонарного) або (044) 205-73-37 (з мобільного), де можна висловити власне бачення перейменування запропонованих вулиць.

  Триватиме громадське обговорення два місяці.

  Після завершення обговорення, усі отримані пропозиції та зауваження будуть передані до Київської міської ради для прийняття остаточного рішення.

  Додатково повідомляємо, що з 20 серпня в Києві триває громадське обговорення щодо перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні.