• In English
 • Арсеній Яценюк: Уряд та "Нафтогаз" розпочали процедуру погашення євробондів
  опубліковано 01 жовтня 2014 року о 14:54

  Уряд України разом із НАК «Нафтогаз України» розпочав процедуру погашення євробондів на суму 1 мільярд 670 мільйонів доларів США. Про це на засіданні Кабінету Міністрів в середу, 1 жовтня, повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Прем’єр-міністр зазначив, що сьогодні настав термін сплати євробондів, виданих НАК «Нафтогаз України» під державні гарантії: «Уряд разом із «Нафтогазом» розпочав процедуру погашення євробондів на суму 1 мільярд 670 мільйонів доларів США. Вся сума погашається. Для нас довіра іноземних інвесторів і кредиторів вкрай важлива».

  Він нагадав, що під час робочого візиту до Нью-Йорка провів низку зустрічей з «ключовими світовими банками і світовими інвесторами»: «Перша умова інвестицій в Україну – це зупинка війни, очищення України від російських терористів і танків та реальна реалізація мирного плану, який дасть можливість реалізовувати реформи й зміни».

  «І для того, щоби реалізовувати реформи, повинен бути новий Парламент, готовий голосувати за пакети реформ, які неодноразово вносяться Урядом і не отримують підтримки від членів чинного Парламенту», - додав він.

  За словами Арсенія Яценюка, «світ дуже ретельно спостерігає за тим, як поводить себе Україна й Уряд по виконанню боргових зобов’язань як всередині країни, так і по виплаті зовнішніх зобов’язань»: «Хочу дуже чітко заявити, що Уряд, незважаючи на всю складність фінансової і економічної ситуації для країни, відповідально ставиться до виконання всіх зобов’язань, у тому числі й до погашення боргових зобов’язань».

  «Уряд і далі буде виконувати всі свої внутрішні і зовнішні зобов’язання, незважаючи на неймовірну складність. Такий спадок нам прийшов. Вже зараз ніхто не питає, хто брав борги. Зараз тільки запитують, хто їх буде віддавати. Тому ми віддаємо», - додав Арсеній Яценюк.