Пораненим учасникам АТО протезування надається безкоштовно, за рахунок державного бюджету. Про це повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова під час круглого столу «Участь громадських об’єднань ветеранів у підтримці учасників антитерористичної операції».
Як зазначила Міністр, вживаються всі заходи щодо забезпечення прийняття нормативно-правових актів для реалізації прав і гарантій учасників АТО.
«Прийнято постанову Уряду щодо визначення позачергового права постраждалих учасників АТО на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, та надання їх незалежно встановлення особам з інвалідністю. Окрім того, найближчим часом буде прийнято рішення щодо можливості забезпечення осіб цими послугами за кордоном», - наголосила Людмила Денісова.
Міністр поінформувала учасників круглого столу, що «з метою забезпечення соціального захисту учасників АТО внесено зміни до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та затверджено порядок надання їм статусу учасника бойових дій, що дозволить у подальшому отримувати гарантовані державою пільги та гарантії. Для практичної організації роботи з надання допомоги та гарантій учасникам АТО створено Державну службу у справах ветеранів війни та учасників АТО».
Людмила Денісова звернула увагу на важливу складову фізичного здоров’я – психологічну підтримку учасників антитерористичної операції. З метою забезпечення психологічної реабілітації таких осіб Урядом передано у підпорядкування Служби п’ять регіональних центрів соціально-психологічної реабілітації.
Під час круглого столу було акцентовано увагу на тому, що, незважаючи на непросту ситуацію в країні, Уряд не зменшує соціальні програми, спрямовані на захист ветеранів та підтримку ініціатив громадських організацій, та забезпечує вчасну виплату пенсій і державних допомог.
Також під час наради обговорено заходи щодо посилення соціального захисту громадян в умовах зростання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та змін до Порядку призначення житлових субсидій, який розпочне діяти вже з 1 жовтня.
На завершення, Міністр звернулася до учасників круглого столу – ветеранів і представників ветеранських громадських об’єднань: «Сьогодні вашої підтримки потребують як ті, хто захищає цілісність нашої держави, так і ті, хто потерпає від терористів. Як ніколи їм потрібна ваша психологічна підтримка, ваш досвід повернення до життя у післявоєнний час, досвід відбудови країни. Маю надію, що в цьому році та в наступних роках, ми разом, спільно, будемо проводити заходи, спрямовані саме на патріотичне виховання нашої молоді, наших майбутніх воїнів, захисників Вітчизни».
У своєму виступі Голова Державної служби у справах ветеранів війни та антитерористичної операції Артур Дерев’янко зазначив, що Урядом вже розроблена і прийнята програма діяльності Служби. Він поінформував учасників круглого столу, що триває робота над складанням і внесенням списків осіб до Центрального реєстру учасників АТО.
Про залучення ветеранів до військово-патріотичного виховання молоді, зокрема, проведення зустрічей зі студентами різних вищих навчальних закладів, наголошувалося ветеранами Другої Світової війни – учасниками круглого столу.
Окрім того, представники ветеранських громадських об’єднань поінформували про заходи з надання ними активної допомоги учасникам АТО. Так, Координаційна рада ветеранських громадських організацій України проводить роботу щодо матеріально-технічного забезпечення батальйонів у зоні АТО, і на сьогодні ними зібрано на потреби армії понад 5 млн. гривень.
Голова Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Сергій Червонописький також наголосив на важливості військово-патріотичного виховання молоді. Він поінформував учасників круглого столу, що для підтримки та забезпечення військових в зоні АТО організацією було зібрано близько 3 млн. гривень.
Зазначимо, що під час круглого столу учасниками обговорено низку питань, зокрема, щодо розширення повноважень Служби та створення її регіональних структурних підрозділів, проведення заходів для відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та інші.
У цілому у засіданні за круглим столом взяли участь близько 80 осіб, серед яких були представники ветеранських громадських організацій, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Пенсійного фонду України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України та громадські діячі.