• In English
 • Євген Нищук відвідав український дитячий центр «Барвінок» в штаті Нью-Йорк
  опубліковано 30 вересня 2014 року о 10:55

  У рамках робочої поїздки до США, Міністр культури України Євген Нищук відвідав дитячий навчально-виховний центр «Барвінок» на околиці міста Йонкерс у Вещестері у штаті Нью-Йорк.

  Ідея створення навчального центру виникла, каже його керівник Світлана Хмурковська, через недостатню увагу у США до дошкільного навчання. «Барвінок» створили на базі школи українознавства, що вже 12 років функціонує у США.

  Суттєву увагу під час навчання у закладі надають вивченню українських традицій – обрядових, святкових, доносять основи прикладних мистецтв, знайомлять з писанкарством, аплікацією, живописом, музикою, а також з українською пісенною та поетичною спадщиною.

  «Я зворушений, що тут діти так щиро промовляють українське слово, співають українську пісню», – сказав Євген Нищук. – Можливо, зараз вони це роблять напівсвідомо, але, разом з тим, в них закладається та істинна любов до України, те правдиве усвідомлення світу навколо. І важливо, що все це йде саме через нашу культуру, традиції – основу кожної нації, а надто – такої духовно багатої, як Україна. Увага до дитячої творчої освіти – один зі стратегічних напрямків для розвитку держави, а надто – у таких складних обставинах, у яких зараз опинилась Україна».

  «Про Україну ми розказуємо дітям українською мовою, знайомимо з тим потужним національним мистецьким спадком, що надзвичайно важливо для їх розвитку та становлення світосприйняття», – додає Світлана Хмурковська.

  Втім, чи не найголовніше, для дітей та їх батьків це створення можливості для спілкування, налагодження поза навчальним процесом тісних контактів, таких корисних для існування та функціонування української громади за кордоном».

  Нині у закладі навчаються 22 малюки 2-5 років не лише з родин українських мігрантів, а й такі, чиї сім’ї не мають спільних з Україною коренів – зокрема з Малайзії, США тощо. Українські навчальні заклади схвалені шкільною радою шкіл Америки. На їх базі у штаті Нью-Йорк існує право здавати іспит з української мови, що є обов’язковою умовою для закінчення загальноосвітньої школи.

  Для України малюки підготували символічні подарунки – дитячі малюнки, а їх вихователі – кілька пакунків з ліками. Усе це буде передано до військових шпиталів, де зараз перебувають українські бійці, що постраждали у зоні проведення АТО. «Cаме дитячі роботи несуть потужну позитивну енергетику, – переконані у «Барвінку» – і це зможе принести краплину радості, підняти моральний дух військових та зробити перемогу України над агресором ще швидшою».