• In English
 • Мінагрополітики: Цього року майже на мільйон тонн вдасться збільшити виробництво картоплі
  опубліковано 29 вересня 2014 року о 17:36

  В Україні у 2014 році прогнозується отримати 22,8 млн. тонн картоплі (при врожайності 17,0 т/га з площі 1348 тис. га). Це на 987 тис тонн більше, ніж минулого року (без урахування АР Крим).

  Слід зазначити, що Україна з вирощування картоплі займає 4 місце в світі, а врожайність становить у межах 16-17 т/га. На 2014 р. в Україні зареєстровано 40 сортів картоплі. Взагалі, за 46 років (1968-2014 рр.) лабораторією селекції Інституту картоплярства НААН України, у співпраці з іншими структурними підрозділами, створено 54 сорти картоплі.

  Підкреслюючи важливість картоплярства, Ігор Швайка зазначив, що в Україні є всі можливості задля того, щоб картоплярство стало однією з провідних галузей агропромислового сектору.

  «Ми маємо свій досвід, яким можемо повноцінно обмінюватися з іншими країнами. Ми повинні пам’ятати, що треба враховувати внутрішні та зовнішні потреби. Тож, сьогодні перед нами стоїть завдання щодо залучення інвесторів та розширення експортного потенціалу. Таким чином можна буде з упевненістю казати про те, що Україна – потужній експортер не тільки зерна, а й картоплі», - наголосив Міністр.