• In English
 • Правоохоронні органи дадуть правову оцінку рейдерському захопленню Концерну РРТ
  опубліковано 29 вересня 2014 року о 15:06

  «Іде рейдерське захоплення підприємства. Стара влада, яка раніше керувала Концерном, вмить захотіла прийти в Концерн. Саме у ці дні, коли розпочалася передвиборна кампанія», - заявив генеральний директор Концерну РРТ Олександр Півнюк на прес-конференції у Будинку Уряду 29 вересня.

  Він повідомив, що сьогодні о 7 год. ранку, «іще під покровом темноти, розбиваючи двері і на контрольно-пропускному пункті і в самій дирекції», зайшов на підприємство колишній керівник Концерну РРТ Костянтин Захаренко, який відсторонений від виконання обов’язків у квітні.

  За словами Олександра Півнюка, К. Захаренко пред’явив ухвалу суду, яка виносилася у Тельманівському районі Донецької області, на захопленій терористами території. Відповідно, зазначив він, таке судове рішення є, м’яко кажучи, сумнівним.

  Генеральний директор також підкреслив, що незважаючи на зазначені провокації й складну ситуацію в управлінні Концерну, працівники підприємства продовжують працювати на місцях на підтримання зв’язку, мовлення і виконувати свої обов’язки.

  У свою чергу Голова Державної виконавчої служби Дмитро Сторожук наголосив, що відповідно до чинного законодавства тільки Державна виконавча служба наділена правом «на примусове виконання судових рішень». Хоча це рішення винесене начебто ще у липні, але чомусь досі воно не надходило до органів Державної виконавчої служби і виконавче провадження не відкривалося. «Тому все, що сьогодні відбувалося із захопленням, є виключно порушенням діючого законодавства», - заявив Дмитро Сторожук.

  Він наголосив, що 25 вересня 2014 року з’їзд суддів прийняв рішення щодо неможливості здійснення незалежного правосуддя на території, яка знаходиться під контролем терористів. «Тому сьогодні у нас є великі сумніви щодо легітимності такого рішення. Ми будемо звертатися до правоохоронних органів, які дадуть оцінку таким діям», - заявив Голова Державної виконавчої служби.

  Крім того, радник Міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що МВС разом із СБУ перевіряє цю ситуацію. «Факти вказують на те, що ці дії підпадають під статтю Кримінального кодексу України «рейдерство» та «самоуправство». Зараз юристи і слідчі розбираються за якою статтею Кримінального кодексу кваліфікувати ці дії. А там може бути і не одна стаття. Думаю, що вже сьогодні буде зроблений у реєстрі кримінальних проваджень запис щодо початку кримінального провадження про незаконні дії групи осіб, які намагаються захопити Концерн радіомовлення, радіозв'язку та телебачення, що відіграє стратегічну роль у мовленні й передачі телевізійного і радіосигналу по Україні», - заявив Антон Геращенко.

  Радник Міністра внутрішніх справ також наголосив, що дії навколо Концерну «пов’язані безпосередньо з виборчою кампанією». Зокрема, є підозри, що рейдерське захоплення організоване колишнім керівником Концерну РРТ К. Захаренком, «який був підконтрольним сім`ї колишнього президента Януковича і виконував ті завдання, які ставилися йому з монополізації інформаційного простору України».

  Він висловив переконання, що слідство дасть відповіді на всі питання і дасть правову оцінку діям щодо Концерну.

  Радник Міністра внутрішніх справ також звернув увагу на проплаченість активістів, які прийшли під стіни Концерну: «Ми в міліції ведемо реєстр проплачених осіб, які займаються збором грошей. Так от, сьогоднішня акція – проплачена. Люди просто стоять для вигляду, а не за переконання».