• In English
 • Україна за жодних обставин не відкликатиме позов проти "Газпрому" зі Стокгольмського арбітражного суду, - Арсеній Яценюк
  опубліковано 26 вересня 2014 року о 19:05

  «За жодних обставин Україна не буде відкликати позов зі Стокгольмського арбітражного суду. Саме рішення суду для нас буде остаточним аргументом у переговорах із «Газпромом», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк журналістам в аеропорту «Бориспіль» після завершення робочого візиту до США в п’ятницю, 26 вересня.

  За його словами, до рішення суду потрібен час для проходження низки юридичних процедур: «Тому наша спільна позиція з Європейською комісією полягає в тому, що до моменту остаточного рішення Стокгольмського арбітражного суду нам треба підписати тимчасову угоду про постачання природного газу».

  Умови такої угоди були обговорені з європейськими партнерами, повідомив Арсеній Яценюк, зазначивши, що позицію щодо підписання угоди буде остаточно опрацьовано і оприлюднено.

  Арсеній Яценюк нагадав, що зараз проходять переговори щодо постачання газу у тристоронньому форматі: Європейський Союз, Україна і Росія. Він зазначив, що попередні коментарі щодо цих переговорів будуть можливі після того, як «буде викладена на папері спільна позиція».

  Відповідаючи на запитання журналіста стосовно зупинки реверсних поставок газу з Угорщини,  Прем’єр-міністр України наголосив: «Після того, коли Російська Федерація, порушуючи всі можливі й неможливі угоди і порушуючи правила функціонування європейського енергетичного ринку, відключила постачання газу в ЄС, вважаю, що Європейський Союз повинен невідкладно зібратися на засідання і дати єдину узгоджену позицію всіх членів-країн ЄС. Не дати можливості російському «Газпрому» шантажувати Європу і Україну».

  «Якщо Європейський Союз скличе відповідне позачергове засідання, і Україна туди буде запрошена, й ми виробимо спільну позицію, - тоді «Газпром» не буде шукати можливості розділити країни-члени ЄС і не зможе використовувати своє монопольне право», - підкреслив Арсеній Яценюк.

  Зараз «Газпром» використовує свою монополію, адже в «Європі немає єдиної енергетичної політики, - підкреслив Глава Уряду: «Тому «Газпром», користуючись газом як зброєю, в тому числі лобіює свої інтереси в країнах-членах ЄС, - комусь дорожче газ, комусь дешевше, комусь взагалі відключити, як Україні».

  «Після останніх дій російського «Газпрому» можна чітко констатувати: Росія – країна-агресор, російський «Газпром» - це ненадійний партнер, Росія поставила під сумнів енергетичну безпеку Європи і хоче заморозити не тільки Україну, а й Європейський Союз. І тут треба давати адекватну, жорстку і ефективну відповідь», - наголосив Арсеній Яценюк.

   

   

  У рамках робочого візиту до США Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк виступив на загальних дебатах Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку. 

  Арсеній Яценюк виступив в Раді зовнішніх відносин (Council of foreign Relations - незалежний аналітичний центр США).

  Глава Уряду України зустрівся з Генеральним секретарем ООН Бан Кі-муном, Президентом Міжнародного комітету Червоного Хреста Петером Маурером, Президентом Болгарії Росеном Плевнелієвим, Президентом Латвії Андрісом Берзиньшем,Прем'єр-міністром Великої Британії Девідом Кемероном, Прем’єр-міністром Малайзії Наджибом Разаком, Прем'єр-міністром Румунії Віктором Понтою, Міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом, Уповноваженим Державного департаменту США у справах Європи та Євразії Вікторією Нуланд.

  У ході зустрічі з представниками ділових кіл США та керівництвом  американських інвестиційних і фінансових установ Арсеній Яценюк представив урядовий План дій «Відновлення України». Глава Уряду мав окремі зустрічі з провідним американським фінансистом Джорджем Соросом і керівником компанії-виробника ядерного палива "Вестінгхауз" Деніелом Родеріком.

  Глава Уряду України також провів зустрічі з українською громадою Сполучених Штатів, представниками єврейських організацій США.