• In English
  • ДСНС: Процес переселення людей у підготовлені до зими приміщення майже завершений
    опубліковано 26 вересня 2014 року о 14:05

    Міжвідомчий координаційний штаб комплексно вирішує питання проживання внутрішньо переміщених осіб у осінньо-зимовий період. Можна сказати, що процес розселення людей із санаторіїв, пансіонатів та інших будинків без опалення до пристосованих приміщень майже завершений. Якщо раніше необхідно було перемістити більше 20 тисяч осіб, то сьогодні ця цифра є в рази меншою і з кожним днем зменшується (найбільш проблемною територію залишається Маріуполь та його сусідні райони). Питання щодо переселення цих людей наразі оперативно вирішується. Про це повідомив 26 вересня під час брифінгу керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький.

    Він зазначив, що регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади визначено більше 1 тисячі об’єктів для можливого розміщення у них 18 тисяч осіб. Крім того, для комплексного вирішення питань проживання внутрішньо переміщених осіб в осінньо-зимовий період Міжвідомчим координаційним штабом розроблено План дій центральних та місцевих органів виконавчої влади.

    «Відповідно до цього Плану розроблено три блоки заходів: перший стосується підготовки приміщень до проживання у них із настанням холодів, другий – переміщення людей у ці приміщення, третій – контроль за дотриманням нормальних умов проживання у цих будинках», – повідомив керівник Штабу.

    Василь Стоєцький зауважив, що наразі центральним органами виконавчої влади здійснюються заходи щодо нормативно-правового врегулювання питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб. На цей час розроблено проекти Законів України «Про внутрішньо переміщених осіб», «Про внесення змін до деяких законів України» в частині спрощення процедури реєстрації в Державній службі зайнятості внутрішньо переміщених осіб, які не мають документів, необхідних для надання статусу безробітного.

    «23 вересня 2014 р. на засіданні Уряду було схвалено проекти постанов «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» та «Про затвердження обліку осіб переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції». Після схвалення проекти були направлені на доопрацювання. Ці проекти допоможуть визначити конкретний механізм обліку переміщених осіб та гарантувати людям грошову компенсацію за власні витрачені кошти”, – зазначив Василь Стоєцький.

    Він також розповів, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій, крім здійснення заходів із підготовки до зимового періоду, продовжує відновлювати інфраструктуру зруйнованих внаслідок дій терористів міст та селищ Донбасу. За ввесь період робіт на Донбасі рятувальники розібрали 96 завалів будинків, вивезли майже 3 тисячі тонн зруйнованих будівельних конструкцій, розчистили 118 км. вулиць та доріг. На територіях звільнених міст наразі працюють також піротехнічні розрахунки ДСНС. Результатом їхньої роботи є виявлення більше 19 тис. 800 одиниць боєприпасів, з яких 362 одиниць – були спеціально встановлені терористами. Наразі піротехнічні підрозділи вже перевірили більше 1 тис. 100 га території та 38 га акваторії також обстежили 889 адміністративних будівель.

    «Рятувальники відбудовуватимуть звільнені міста Донбасу до повного відновлення інфраструктури. За оперативними даними до рідних домівок вже повернулося більше 61 тисячі людей. Разом із тим, загальна кількість громадян України, зареєстрованих як тимчасово переміщені особи становить 330 тисяч 984 особи», – зауважив Василь Стоєцький.

    Таким чином Міжвідомчий координаційний штаб надає всебічну допомогу людям як у розселенні, так і у вирішенні різноманітних побутових проблем, що забезпечує отримання внутрішньо переміщеними особами всіх соціальних гарантій.