• In English
 • Уряд розпочав роботу над реалізацією закону про очищення влади, - Павло Петренко
  опубліковано 25 вересня 2014 року о 20:35

  Кабінет Міністрів розпочав роботу над реалізацією положень Закону України «Про очищення влади». Про це сьогодні під час урочистого підписання цього документа Головою Верховної Ради повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

  «За дорученням Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка український Уряд розпочав технічну підготовку до реалізації цього закону. З першого дня набуття чинності цього закону, Кабінет Міністрів прийме усі необхідні рішення для того, щоб норми закону були втілені в життя. Щоб конкретні державні службовці, в першу чергу ті, які працюють у центральному апараті Кабінету Міністрів, міністри, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади, пройшли люстраційну перевірку. Ті особи, які не відповідають вимогам закону, будуть звільнені без права зайняття посад протягом 5 чи 10 років», - зазначив очільник Мін’юсту.

  За словами Міністра, законом прописана чітка й прозора процедура проведення люстрації.

  «Уряд має затвердити два основні документи. Перш за все, це порядок проведення перевірки, де визначається перелік органів, до яких направляється запит щодо майнового стану державних службовців, щодо можливої їх участі у тих чи інших подіях Майдану, щодо їхніх автобіографічних даних на предмет наявності критеріїв безумовного звільнення з посад. Так само Уряд затверджує черговість перевірок органів державної влади», - зазначив Павло Петренко.

  Він також повідомив, що першими перевірку повинні пройти всі центральні органи виконавчої влади.

  «Відповідно до черговості Уряд має чітку позицію – першими перевірку повинні пройти всі центральні органи виконавчої влади. Бо риба гниє з голови. Потім можна робити перевірку територіальних органів, структури Кабміну, міністерств, відомств, центральних органів виконавчої влади», - сказав очільник Мін’юсту.

  Згідно із законом, першим перевірку пройде Міністерство юстиції і особисто Міністр юстиції. За словами Павла Петренка, він найближчим часом оприлюднить власну заяву на проведення люстраційної перевірки, декларацію доходів та автобіографію.

  Крім того, очільник Мін’юсту зазначив, що Міністерство починає формування суспільного контролюючого органу, який слідкуватиме за проведенням процесу люстрації.

  "Міністерство юстиції як орган, який буде координувати процеси люстрації, звертається до громадських активістів та журналістів для негайного формування громадської ради. Вона, згідно із законом, буде контролюючим органом з боку суспільства щодо проведення прозорої і повномасштабної люстрації усіх державних службовців для того, щоб жоден держслужбовець, який потрапить під борону цього закону, не зміг уникнути відповідальності й залишитися на своїй посаді», - сказав Павло Петренко.

  За його словами, реалізація закону дасть змогу успішно побороти систему корупції, яка склалася в Україні та відкриє шлях до повноцінного членства в ЄС.

  «Я переконаний, успіх буде в тому, що Україна очиститься від баласту з осіб, які були пронизані корупцією і корпоративними стандартами режиму Януковича. Це дасть серйозний поштовх, щоб ми протягом 3 років імплементували Угоду про асоціацію і отримали право на повноцінне членство в Європейському Союзі», - наголосив Міністр юстиції.

  У свою чергу Голова Верховної Ради Олександр Турчинов зазначив, що протягом всього часу української незалежності питання щодо оновлення влади регулярно було на порядку денному. Але ніколи для його практичної реалізації не було політичної волі.

  «У нас змінювалися уряди і президенти, а прошарок корумпованих чиновників і безвідповідальних силовиків залишався, змінюючи, як хамелеон, політичні прапори і партійні квитки. Саме з прийняття Закону про очищення влади ми реально зможемо змінити ситуацію в країни, відсторонивши від влади тих, хто себе скомпрометував», – зазначив він.

  За його словами, підписання закону стане тим фундаментом, на якому можна проводити реальні реформи. Адже одними з головних гальм будь-яких реформ в Україні були саме корумповані чиновники.

  Він також висловив сподівання, що вже завтра Президент підпише цей закон.

  Як зазначив один із співавторів закону, народний депутат Леонід Ємець, прийняття Закону про очищення влади стане часом розплати для усіх нечистих на руку чиновників часів Януковича.

  «Це час розплати для корупціонерів, продажних суддів, перевертнів у погонах, прокурорів, які працювали на тоталітарний режим Януковича і всі ці роки нищили все те, що могло б зробити Україну європейською державою, де була б демократія і верховенство права. Ці люди ніколи не працювали на українську державу. Вони працювали на виконання завдань Януковича, його режиму і Кремля. Те що ми, як мінімум, на 10 років усуваємо їх від можливості управляти державою – це величезне досягнення і Верховної Ради, і авторів закону, і всього українського народу», - наголосив депутат.

  За його словами, важливо, що усі чиновники пройдуть майнову люстрацію, щоб показати суспільству, що рівень їхніх доходів і видатків однаковий.

  «Кількість квартир, машин і яхт мають відповідати тому рівню зарплати, яка в нього є. Тож керівники різних установ мають добре подумати, чи варто їм взагалі залишатися на своїх посадах», - зазначив Леонід Ємець.