• In English
 • Виступ Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка на засіданні Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2014 року
  опубліковано 23 вересня 2014 року о 18:32

  ЯЦЕНЮК А.П. – Я звертаюсь до всіх відповідальних за те, щоб ми пережили зиму, що ситуація є вкрай складною, але все, що необхідно для того, щоб перезимувати, ми зробимо.

  В сховищах накопичено близько 17 млрд. куб. м газу. При застосуванні плану "Ч" за умови, що ми додатково не придбаємо природний газ у Російської Федерації, оскільки Росія тисне і надалі тиснутиме, в тому числі використовуючи газову зброю, нам треба буде суттєво скорочувати обсяги споживання, в першу чергу в секторі хімії і промисловості, з тією метою, щоб не дати замерзнути країні. І те, що ми замістили з 25 млрд. куб. м газу, які ми купували в Росії, на 15 млрд. куб. м газу, які ми стали купувати в європейських компаній через реверсний потік, це суттєвий крок вперед. Але цього, звичайно, не вистачає.

  Щодо заходів з енергозбереження, то ми розпочинаємо широку програму кредитування населення на придбання котлів, які заміщують використання природного газу. І Уряд буде компенсувати до 20% вартості такого котла. Ощадбанк разом з Урядом розпочинає цю програму. Близько 33 тис. домогосподарств можуть до кінця поточного року отримати і кредити, і урядову компенсацію на заміну котла.

  Також Уряд зробив за останні півроку десять кроків з енергоефективності, про які щойно голова Держагентства сповістив вам. Це починаючи від стимулювання заміщення котлів, спеціального тарифу для кожного, хто чим менше споживає газу, тим більше отримує, і інвестиційної програми, яка передбачає отримання компенсації в тому випадку, якщо нові котли споживають менше газу, ніж старі котли.

  Невирішене питанняце збільшення обсягів видобутку природного газу. І це саме те, що я хотів би почути від Міністра енергетики та вугільної промисловості.

  В парламенті знаходиться два законопроекти, які, на жаль, як завжди, блокуються парламентом, по стимулюванню інвестиційної діяльності у видобутку природного газу. В першу чергу це стосується угод про розподіл продукції, які підписані Україною з компаніями Shell i Chevron. І я вкотре звертаюсь до парламенту, який блокує ініціативи, ще до моменту виборів проголосувати за ці закони.

  26-го числа у нас будуть тристоронні переговори. Як завжди, немає надмірних очікувань від тристоронніх перемовин на рівні ЄС – Україна – Російська Федерація в першу чергу через позицію Росії. Але Україна лібералізувала свій ринок. Ми прийняли відповідний Закон "Про доступ до української газотранспортної системи". Ми очікуємо європейських і американських інвесторів.

  Сьогодні ми чітко заявили, що ми як транзитна держава будемо виконувати свої зобов'язання. На жаль, зараз у нас немає зобов'язань перед європейськими партнерами, так як у нас немає транзитних контрактів. Тому ми звертаємося до європейців прискорити підписання транзитних угод з Україною. Це було б і правильно, і відповідало б в першу чергу Третьому енергетичному пакету.

  Тому ми працюємо на те, щоб пережити зиму, вистояти, зменшити залежність від російського газу, і в десятилітній перспективі я бачу те, що ми диверсифікуємо настільки свої джерела постачання газу, що Росія перестане назавжди шантажувати Україну.

  Дякую пресі!