• In English
  • Порушення Росією норм і принципів міжнародного права та прав людини обговорено на Щорічній нараді ОБСЄ щодо імплементації зобов'язань у людському вимірі
    опубліковано 22 вересня 2014 року о 17:52

    22 вересня делегація України взяла участь в офіційному відкритті Щорічної наради з огляду імплементації зобов’язань держав-учасниць у людському вимірі ОБСЄ (м. Варшава, 22 вересня – 03 жовтня 2014 року), що є найважливішим заходом з питань прав людини, верховенства права та демократизації в рамках ОБСЄ. У своєму виступі директор департаменту політики і комунікацій МЗС України Олексій Макеєв привернув увагу до серйозних загроз безпеці та правам людини на просторі ОБСЄ внаслідок агресії РФ щодо України. «Порушення Росією норм і принципів міжнародного права та прав людини несумісне з принципами ОБСЄ у сфері безпеки та співробітництва. Безвідповідальні дії РФ є абсолютно неприйнятними у Європі 21 сторіччя», – зазначив О.Макеєв.

    Держави-учасниці ОБСЄ підтримали Україну та звернули увагу на численні порушення прав людини та основоположних свобод незаконними озброєними угрупованнями на Донбасі, які діють за підтримки РФ, а також у незаконно окупованій Російською Федерацією Автономній Республіці Крим.

    Впродовж двох тижнів роботи Щорічної наради представники органів державної влади та громадянського суспільства України представлять прогрес України у людському вимірі ОБСЄ.