• In English
  • Зусилля Уряду спрямовані на захист та підтримку жителів Сходу України, – Сергій Бочковський
    опубліковано 19 вересня 2014 року о 11:55

    Безпечне переміщення людей з районів проведення АТО, соціальний захист, підтримка жителів зі Сходу України та відбудова зруйнованих терористами міст – пріоритетні завдання, які виконуються Урядом для мінімізації негативних наслідків внаслідок дій терористів на Донбасі. Міжвідомчий координаційний штаб, що функціонує на базі ДСНС України, робить все можливе, аби забезпечити жителів зі східних регіонів країни тимчасовим житлом, вирішити питання щодо працевлаштування та гарантувати отримання всіх соціальних виплат. Про це повідомив Голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський під час виступу на X Українському муніципальному форумі, що проходить в Одесі.

    Голова Служби зазначив, що у зв’язку з проведенням на Сході України антитерористичної операції та переміщенням людей з Донбасу до інших регіонів, Президентом України були визначені завдання, які полягають у всебічній підтримці жителів зі Сходу України. Тому Міжвідомчий координаційний штаб цілодобово працює, аби створити для людей, які переміщаються з Донбасу, нормальні умови для тимчасового проживання.

    «Жодне звернення громадян не залишається поза увагою працівників Штабу: оперативно вирішується питання щодо переміщення людей, пошуку житла, роботи. У кожній області України працюють регіональні штаби, де люди можуть отримати медичну, психологічну допомогу, юридичну консультацію. Наразі ми вирішуємо питання підготовки приміщень до осінньо-зимового періоду. Адже взимку кожна людина повинна мати нормальні умови проживання», - зазначив Сергій Бочковський.

    Він повідомив, що до початку опалювального сезону необхідно переселити більше 25 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більшість із них наразі проживає у Донецькій, Одеській, Херсонській, Запорізькій та Харківській областях. Саме тому регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук, паспортизація та перевірка приміщень для розміщення людей. Вже визначено майже 1 тис. 400 об’єктів різних форм власності.

    «Рятувальники виконують нині ще одну важливу місію: відновлюють звільнені від терористів зруйновані міста та села Донбасу. Адже поступово люди починають повертатися до рідних домівок. Саме тому підрозділи ДСНС України розбирають завали пошкоджених будівель, об’єктів інфраструктури та здійснюють роботи з розмінування території. Від боєприпасів очищено вже більше тисячі гектарів території та 30 гектарів акваторії Донбасу. Знешкоджено понад 18,6 тисячі вибухонебезпечних предметів. Піротехніки знаходять цинічно встановлені терористами особливо небезпечні вибухові пристрої. Навіть звичайна іграшка чи м’яч може виявитися небезпечною забавкою для малечі. Про яку людяність ми можемо говорити?» - зазначив Голова Служби.

    Сергій Бочковський розповів також про важливу роботу рятувальників щодо надання психологічної підтримки та доставки гуманітарної допомоги. Психологи ДСНС України працюють по всій території України: вони допомагають людям відновити емоційний стан, позбутися страхів, адаптуватися до нових умов проживання. Окрім психологічної допомоги, людям необхідні ще й продукти харчування, одяг, засоби гігієни. Тому постійно як на Схід України, так і в інші регіони відправляються вантажівки: рятувальники доставляють людям все необхідне для нормального проживання.

    «Нам надзвичайно приємно, що міжнародна спільнота активно допомагає нам у складний для України час. Ми узгодили шляхи подальшої співпраці з представниками ООН, НАТО, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста, Євросоюзом. Кожна з цих організацій вже зробила конкретні кроки, аби допомогти нам і фінансово, і морально гарантувати соціальний захист кожної людини, яка постраждала внаслідок дій терористів. Ми співпрацюємо з майже 90 волонтерськими організаціями України, які також активно допомагають нам як з переміщенням людей, так і у вирішенні інших питань», - розповів Сергій Бочковський.

    Крім того, центральні органи виконавчої влади наразі працюють над правовим урегулюванням питань соціального забезпечення внутрішньо переміщених осіб. Відповідно до розроблених проектів законів, громадянам надаватиметься допомога для покриття витрат на проживання, створюватимуться робочі місця та відбуватиметься процес стабілізації зайнятості на Донбасі.

    «Всі зусилля Уряду наразі спрямовані саме на вирішення проблемних питань, що пов’язані з ситуацією на Сході України. Ми зі свого боку зробимо все можливе, аби кожна людина відчувала не лише нашу підтримку, але й бачила конкретні рішення та ефективні результати їх виконання», - підсумував Голова ДСНС України.

    Довідково

    X Український муніципальний форум проводиться у рамках Проекту USAID «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні» (ДІАЛОГ), який реалізує Асоціація міст України.

    У форумі беруть участь: Віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Голова ДСНС України Сергій Бочковський, Голова Одеської облдержадміністрації Ігор Палиця, Одеський міський голова Геннадій Труханов та близько 250 міських, селищних, сільських голів з усіх областей України, представники Уряду, міністерств та інших державних органів влади, народні депутати, вітчизняні та міжнародні експерти.

    Протягом 18-19 вересня учасники форуму, поряд з іншими питаннями, вирішуватимуть проблеми щодо прийняття та адаптації внутрішньо переміщених осіб, визначать завдання місцевого самоврядування щодо надання допомоги для вирішення проблем у містах Донецької та Луганської областей, усунення наслідків військових дій.

    За підсумками дискусії буде прийнято Звернення учасників Х Українського муніципального форуму до вищих органів державної влади щодо якнайшвидшого вирішення проблемних питань місцевого самоврядування.