• In English
 • У Києві презентували проект COMUS
  опубліковано 17 вересня 2014 року о 15:55

  У Національній парламентській бібліотеці України відбувся Міжнародний семінар з підготовки до реалізації спільного проекту Ради Європи і Європейської Комісії «Урбаністичні стратегії в історичних містах, скеровані громадами» (проект COMUS).

  У презентації проекту взяли участь Перший заступник Міністра культури Олеся Островська-Люта, заступник Міністра культури з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко, представники інших центральних та місцевих органів влади, залучених до реалізації проекту в Україні, а також незалежні експерти з пам’яткоохоронних питань та бізнес-планування.

  Захід відбувся в рамках візиту представника Секретаріату Ради Європи Мікаеля де Тіза в Україну.

  Під час першої частини зустрічі відбулась загальна презентація проекту національним зацікавленим сторонам, яка мала не меті створити підґрунтя для успішної міжвідомчої взаємодії щодо реалізації проекту в Україні.

  Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню практичних питань його імплементації потенційними технічними партнерами проекту – представниками адміністрації міст, які брали участь у попередньому проекті «Реабілітація історичної спадщини історичних міст» (2009-2011). Зокрема, піднімались питання визначення критеріїв відбору пілотних міст, кількості міст та передумов їх участі у проекті COMUS, також були окреслені загальні етапи проекту і завдання першого, установчого, етапу.

  За результатами зустрічі учасники висловили готовність взаємодіяти з питань реалізації проекту COMUS в Україні та розпочати роботу в рамках першого етапу проекту, який триватиме з жовтня 2014 року по лютий 2015 року.