• In English
 • Арсеній Яценюк: Відмова Парламенту голосувати за ключовий пакет реформ - це серйозний удар по основі економічного розвитку на 2015 рік
  опубліковано 17 вересня 2014 року о 14:11

  Учора Парламент провалив ключовий урядовий пакет реформ, який Кабінет Міністрів  готував три місяці: «Все, що напрацьовувалося місяцями, залишилося нерозглянутим, і це серйозний удар в першу чергу по основі економічного розвитку на 2015 рік», - наголосив на засіданні Уряду в середу, 17 вересня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд вніс до Верховної Ради пакет економічних, соціальних і бюджетних реформ. Проте, за його словами, частина Парламенту, «і навіть окремі демократи, відмовилися навіть включити в порядок денний ці закони».

  «Вчора саме через поведінку народних депутатів України українцям було відмовлено в двократному зменшенні єдиного податку для малого бізнесу, в зменшенні з 41 на 15% єдиного соціального внеску, у скороченні кількості податків з 22 до 9. Українцям було відмовлено в новій системі сплати податку на прибуток, коли платять не під диктовку податкової адміністрації, а так, як написано в міжнародних стандартах бухгалтерського обліку. Українцям було відмовлено в додаткових повноваженнях територіальних громад по отриманню фінансового ресурсу і встановленню місцевих податків і зборів», - підкреслив Глава Уряду.

  «Через вчорашню ганебну поведінку, політичну передвиборчу істерію українського Парламенту ми не можемо внести закон про державний бюджет», - наголосив він.

  Глава Уряду повідомив, що Кабінет Міністрів повторно внесе ці законопроекти до Верховної Ради.

  Він назвав неприйнятною позицію Парламенту і щодо антикорупційних законопроектів. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд розробив пакет антикорупційного законодавства, що передбачає створення Національного антикорупційного бюро для розслідування корупційних діянь вищих посадових осіб, а також пропонується Національна антикорупційна стратегія, «яка повністю по-новому визначає політику боротьби з корупцією в країні». В антикорупційному пакеті й законопроект про розкриття всієї інформації про власників будь-яких компаній, які працюють в Україні або засновниками яких є громадяни України.

  Проте, наголосив Арсеній Яценюк, жоден із законопроектів вчора не був проголосований в Парламенті: «Цей Парламент не хоче боротися з корупцією. І саме тому його треба буде переобрати, і саме тому треба, щоби в цьому Парламенті залишилися навічно в історії, ганебній історії ті депутати, які не голосували ні за економічні, ні за соціальні, ні за податкові реформи, ні за антикорупційний пакет».