• In English
 • Херсонщина прийняла більше 5 тис. переміщених громадян із зони проведення АТО
  опубліковано 16 вересня 2014 року о 11:26

  Нині Херсонщина прийняла 5112 осіб із зони проведення антитерористичної операції (Донецька, Луганська), в тому числі близько 600 осіб із Кримського півострову. Про це в інтерв’ю телеканалу повідомив радник Голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.

  «Усіх тимчасово переміщених осіб було забезпечено житлом. Наразі вирішується питання щодо переселення громадян, які проживали тимчасово у літніх пансіонатах, - сказав Андрій Гордєєв та додав про те, що питання з освітою дітей-переселенців також вирішено, – усіх 1205 дітей, які прибули до області, було розподілено по дитячих садках і школах. Завдяки волонтерам діти були повністю забезпечені одягом, взуттям тощо».

  Разом з тим, за словами радника Голови Херсонської облдержадміністрації, як і раніше, проблемою залишається працевлаштування громадян, що переселилися з АТО та Криму.

  «На сьогодні працевлаштовано більше 300 тимчасово переміщених громадян. Обласна служба зайнятості й надалі веде пошук можливої роботи для цієї категорії населення. В свою чергу, зі сторони обласної державної адміністрації та органів місцевого самоврядування передбачено програму підтримки цієї категорії населення. Правда, кошти там невеликі, тому сьогодні ми проінспектували всі заклади, де знаходяться переселенці, і виступили перед Кабінетом Міністрів України з ініціативою щодо виділення до кінця року субвенції на підтримку тимчасово переміщених громадян», - зазначив Андрій Гордєєв.

  Також він розповів, що всі особи, які бажають залишитися проживати на території Херсонської області, можуть  взяти участь у програмі підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім».

  Окрім того, Андрій Гордєєв наголосив на тому, що всіх тимчасово переміщених громадян розподілено пропорційно по всій території регіону. «Це для того, аби мінімізувати соціальну напругу та уникнути соціальних конфліктів», - резюмував Андрій Гордєєв.