• In English
  • На Запорізькій АЕС триває спорудження комплексу з переробки РАВ
    опубліковано 15 вересня 2014 року о 18:17

    На майданчику Запорізької АЕС триває спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Реалізація цього проекту розпочалася у 2006 році і має завершитися до 2017 року. На сьогодні будівля комплексу збудована більше ніж на 70 відсотків. Активну участь у цій роботі бере колектив ВП «Атоменергомаш» ДП НАЕК «Енергоатом», який виготовляє металоконструкції на замовлення управління будівництва Запорізької АЕС.

    Якщо у 2013 році було виготовлено близько 40 тонн металоконструкцій (незнімна опалубка, металоконструкції перекриттів, закладні деталі), то на 2014 рік заплановано - 209,9 тонн. Більшу половину - 160 тонн - вже виготовлено. Також у поточному році виготовлено такі великі металоконструкції, як обрешітка підлог, площадки обслуговування скруберів і печі спалювання, монорейкові колії, металоконструкції на різних відмітках будівлі комплексу з переробки РАВ.

    Металоконструкції виробляються загалом на майданчику ремонтно-механічного цеху заводу будівельних конструкцій (ЗСК).

    ВП «Атоменергомаш» виробляє площадки для обслуговування обладнання, яке встановлюється у приміщенні комплексу з переробки радіоактивних відходів (КП РАВ). Було виконано великий обсяг роботи з виробництва облицьовок підлог з нержавіючої сталі. Зараз виготовляються естакади. Загальна вага металоконструкцій цієї споруди становить 150 тонн. Це колони, зварні балки, стійки для другого ярусу та інші важливі деталі.

    Однією зі складних робіт є виготовлення герметичних дверей. Одні такі двері у середньому важать 1 тонну. Застосовуються матеріали з протипожежними властивостями і товстолистовий метал. Всього заплановано зробити 32 гермодвері. 22 з цієї кількості вже виготовлено та встановлено у приміщеннях КП РАВ. Двері проходять перевірку на герметичність, виробляються з високою якістю зварювання і приймаються представниками управління будівництва (УБ) Запорізької АЕС. Для того, щоб зібрати такі двері у ВП «Атоменергомаш» було розроблено спеціальні збиральні стенди, які суттєво полегшили збиральні роботи.

    Працівникам ВП «Атоменергомаш» належить справитися з ще більш складним завданням - виготовити шиберні двері. Ця нова робота потребує максимальної зібраності, як інженерів, так і безпосередніх виконавців - висококласних робітників підприємства.

    Значну допомогу з постачання матеріалів та комплектуючих надає УПТК Запорізької АЕС. Без їхньої роботи важко б було впоратися з тими обсягами матеріалів, які вони поставляють ВП «Атоменергомаш».

    Досвід, набутий на цьому об'єкті, можливо, стане у нагоді колегам вже наступного року - такий самий комплекс з переробки РАВ починає будувати Рівненська АЕС. Плюси такої співпраці очевидні, а головний у тому, що ВП «Атоменергомаш» та Запорізька АЕС є підрозділами ДП НАЕК «Енергоатом», відповідно між ними не потрібно проводити тендерні процедури, що дуже прискорює процес будівництва та в цілому полегшує життя обом структурам.

    Довідково

    Запорізька АЕС - найбільший енергетичний об'єкт в Україні та Європі зі встановленою потужністю 6000 МВт. На ЗАЕС експлуатуються 6 енергоблоків потужністю 1 млн. кВт кожен. Перший енергоблок був введений в експлуатацію у 1984 році, другий - у 1985 р, третій - у 1986 р, четвертий - у 1987 р, п'ятий - у 1989 р, шостий - у 1995 році. Починаючи з 1984 року, внесок Запорізької АЕС в енергетику країни зріс з 2 до 22%.

    В останні роки станція виробляє близько 50% всієї електроенергії, виробленої атомними станціями України, і понад 22% від загального виробництва електроенергії в країні.