• In English
 • НКЦПФР: Завершено роботу над Положенням про іпотечні облігації
  опубліковано 15 вересня 2014 року о 10:26

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) на своєму традиційному засіданні прийняла рішення «Про затвердження Положення про порядок реєстрації випуску звичайних іпотечних облігацій, проспекту емісії, звіту про результати розміщення іпотечних облігацій, погашення та скасування реєстрації випуску іпотечних облігацій».

  «Зазначу, що у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про депозитарну систему», а також низкою інших змін, які вносилися у вітчизняне законодавство, виникла необхідність приведення норм Положення у відповідність до оновленої законодавчої бази. Так, ключовою новацією даного документа є запровадження механізму, яким передбачено, що після розміщення іпотечних облігацій зміни до проспекту емісії можуть вноситися лише за згодою їх власників або управителя», – розповіла Алла Папаіка, директор департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

  Алла Папаіка додала, що Комісія приділяє значну увагу розвитку інструментарного наповнення фондового ринку, і окреме місце у цьому процесі посідають саме іпотечні облігації. Адже даний інструмент може бути досить ефективним для розвитку ринку цінних паперів і появи на ньому «довгих» грошей.

  Наразі нормативно-правовий документ вже погоджено з усіма міністерствами та відомствами, обговорено з громадськістю та найближчим часом буде направлено до Міністерства юстиції України для проходження процедури державної реєстрації.