• In English
 • МОН звернулося до керівників ВНЗ з проханням допустити до навчання громадян з тимчасово окупованої території України
  опубліковано 12 вересня 2014 року о 10:50

  Міністерство освіти і науки України звертається до керівників ВНЗ І-ІV з проханням допустити до навчання громадян, які проживають або переселилися з тимчасово окупованої території України та при вступі на навчання до вищих навчальних закладів, розташованих в інших регіонах України, не були рекомендовані вищим навчальним закладом до зарахування на місця державного замовлення.

  Міністерство повідомляє, що питання виділення додаткових місць державного замовлення для таких студентів буде вирішено та після цього здійснюватиметься повноцінне зарахування цих вступників.

  МОН також просить керівників вищих навчальних закладів у разі відсутності місць у рамках ліцензованого обсягу про це повідомити.

  Зазначимо, що Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» щодо місця перебування та права на освіту від 12 серпня 2014 року № 1635-VII.

  Зокрема, законом передбачено, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на здобуття або продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Громадяни України, визначені в абзаці першому цієї частини, мають право здобувати певний освітній рівень за рахунок бюджетних коштів у державних і комунальних закладах відповідно до умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів на відповідний рік, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах освіти і науки.

  Міністерство освіти і науки наголошує, що у разі якщо такі громадяни не потрапили до переліку осіб, які рекомендовані вищим навчальним закладом до зарахування на місця державного замовлення, центральний орган виконавчої влади, до сфери управління якого відноситься навчальний заклад, за зверненням вищого навчального закладу, надає додаткові місця державного замовлення з урахуванням напряму, обраного абітурієнтом, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.