• In English
 • У Києві запроваджується Єдиний рахунок за житлово-комунальні послуги
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 18:11

  З середини вересня у столиці запроваджується нова форма Єдиного рахунку за житлово-комунальні та інші послуги. Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

  «Новий платіжний документ складається з п’яти блоків, у кожному з яких чітко визначений вид послуги та підприємство, відповідальне за її постачання», – пояснив він.

  До переліку цих послуг увійшли: утримання будинків та прилеглої території, а також газопостачання, яке здійснюють житлово-експлуатуючі організації; холодне водопостачання та водовідведення, а також гаряче водопостачання та водовідведення.

  «Цього року запроваджено принципово нові взаємовідносини у житлово-комунальній сфері – споживачі та постачальники послуг переходять на роботу в форматі прямих договорів. У цьому контексті дуже важливо захистити інтереси мешканців та створити оптимальні умови взаємодії з виконавцями комунальних послуг, якими  законодавчо визначені тепло- та водопостачальні підприємства», – пояснив Петро Пантелеєв.

  На звороті кожної нової платіжки, яку отримуватимуть мешканці, буде розміщена детальна інструкція. Отримати додаткову інформацію можна також на офіційних сайтах Київської міськдержадміністрації, КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр», а також, звернувшись до Контактного центру Києва за коротким номером: 15-51.

   

  Довідково

  10.04.2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон №1198-VII «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення розрахунків на енергоносії».

  Відповідно до цього закону виконавцем послуг:

  - з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води є теплопостачальна організація.

  - з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення є суб’єкт господарювання, що здійснює господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення.