• In English
 • ОБСЄ продовжує спостерігати за ситуацією в Донецькій та Луганській областях у світлі угоди про незастосування зброї
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 14:03

  Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ продовжує спостерігати за ситуацією в Донецькій та Луганській областях у світлі угоди про незастосування зброї.

  Згідно зі спостереженнями Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ (СММ), російська військова техніка концентрує свої сили за кордоном поруч з Безіменним (33 км на схід від Маріуполя). Через стратегічну роль міст Маріуполя та Дебальцеве, а також Донецького і Луганського аеропортів, вони виступають основними цілями терористів.

  Український Уряд нині контролює тринадцять районів, у яких нормально працюють фінансові установи, що дає можливість людям отримувати зарплати і пенсії. У місті Маріуполь, як зазначають спостерігачі ОБСЄ, автобусні і залізничні станції працюють у нормальному режимі.

  У той же час у районах, що досі знаходяться під контролем терористів, люди не отримували соціальні виплати вже понад трьох місяців.

  Протягом останніх днів кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб збільшилася через те, що переселенцям необхідно віддати дітей до школи чи отримати інші види допомоги. Згідно з оперативною інформацією, кількість громадян України, які переселилися з Автономної Республіки Крим, міста Севастополь та районів проведення АТО, становить 243 773 осіб.

  Уряд продовжує надавати допомогу переселенцям. Доповідь ОБСЄ підтверджує, наприклад, що Одеський координаційний центр ДСНС для внутрішньо переміщених осіб забезпечує процедури реєстрації та надає житло новоприбулим вимушеним переселенцям із Маріуполя.