• In English
  • Підприємства кінематографії використовуватимуть 100% коштів від оренди майна на власний розвиток
    опубліковано 11 вересня 2014 року о 16:00

    На засіданні Уряду 10 вересня 2014 року було схвалено проект постанови «Про внесення змін до Методики розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу», яким передбачено тимчасово до 31 грудня 2016 року, дозволити ряду підприємств кінематографії залишати 100% надходжень від оренди майна, що знаходиться в управлінні студій, на нагальні потреби (ремонт основних фондів, обладнання павільйонів тощо).

    «У час, коли Україна відзначає день українського кіно та 120-річний ювілей з дня народження Олександра Довженка, зважаючи на важкий час, який нині переживає Україна, надзвичайно важливо підтримувати кіно, – зазначив Міністр культури України Євген Нищук. - А надто національні студії, які нині знаходяться у плачевному стані. Зокрема, така ситуація спіткала гордість українського кіно – Національну кіностудію ім. О. Довженка. Адже всім відомо, що у попередні роки йшла постійна робота по її знищенню. Тому ми разом із фондом Держмайна та Урядом і особисто Прем’єр-міністром провели велику роботу щодо шляхів виходу з цієї непростої ситуації. І саме зараз ми чи не вперше маємо шанс на відродження кінематографічних підприємств. Відтепер усі кошти акумулюватимуться на студіях, щоб у цих історичних стінах почало буяти життя – з’явилися кіногрупи, молоді митці – актори, режисери, сценаристи. І українське кіно дійсно відродилось»

    Проект постанови був розроблений Міністерством культури України відповідно до результатів нарад та консультацій з громадськістю. Зокрема, кіноспільнота висловила необхідність використання коштів, отриманих від оренди державного майна, на реалізацію статутних завдань та оновлення матеріально-технічної бази державними підприємствами в галузі кінематографії, що, в свою чергу, забезпечить виробництво якісних національних фільмів. Ця постанова стосуватиметься ДП «Національна кіностудія художніх фільмів ім. О. Довженка», ДП «Укркінохроніка», ДП  «Національна кінематика України», ДП «Національний центр Довженко».