• In English
 • У Львові відкрився 5-й форум «Бібліотек@ – відкритий світ»
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 11:59

  10 вересня 2014 року у рамках 21 Міжнародного форуму видавців у Львові відкрився 5-й форум бібліотек «Бібліотек@ – відкритий світ». Темою цьогорічного зібрання визначили розвиток бібліотек та їх перетворення на культурно-інформаційні центри.

  До заходу долучилися працівники бібліотек з усієї України, студенти, представники міжнародних бібліотечних товариств, фахова спільнота. У рамках програми Форуму обговорять актуальні питання діяльності бібліотек. Зокрема, їх роль у розбудові вільного демократичного суспільства, участь бібліотечних закладів у формуванні державної інформаційної політики, надзвичайно важливої у нинішніх українських реаліях.

  «Сучасна бібліотека – це важлива складова інформаційної, освітньої та культурної сфери життєдіяльності суспільства. Як соціальний інститут, покликана виконувати завдання, покладені на неї суспільством і державою, а саме функції забезпечення збору і зберігання джерел інформації та надання до них вільного і безперешкодного доступу всім громадянам, – зазначила начальник управління бібліотек, читання та регіональної політики Мінкультури Лариса Нікіфоренко і додала: Бібліотеки є важливим елементом у формуванні державної інформаційної політики. Мережа бібліотек сьогодні охоплює всю Україну, включаючи сільську місцевість, вони є зв’язковою ланкою між владою і громадою. А сучасний бібліотекар – це інформаційний менеджер».

  Урочисте відкриття 21 Форуму видавців у Львові пройшло 10 вересня 2014 року у гарнізонному храмі св. Петра і Павла. У заході взяли участь президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль, австрійський письменник, історик, перекладач Мартін Поллак, український письменник Сергій Жадан, правозахисник та публіцист Мирослав Маринович, президент УКУ владика Борис Гудзяк.