• In English
 • НКЦПФР представила підсумки аналізу профучасників на відповідність пруденційним нормативам за І півріччя 2014 року
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 11:27

  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) повідомляє про результати аналізу дотримання професійними учасниками ринку цінних паперів пруденційних нормативів у першому півріччі 2014 року.

  «З 1 липня 2014 року діяльність професійних учасників фондового ринку повинна відповідати нормативним значенням пруденційних показників, встановлених регулятором. Наразі нами проаналізовано інформацію щодо прудпоказників, яку професійні учасники подавали до Комісії протягом тестового періоду, тобто протягом першого півріччя 2014 року. Відзначу, що протягом шести місяців цього року спостерігалося поступове покращення значень показників учасників ринку цінних паперів. Однак, є частка професійних учасників, які протягом всього моніторингового періоду не відповідали нормативним значенням, встановленим Комісією. Відрадним є той факт, що є і такі учасники, які на кінець першого півріччя поточного року змогли досягти визначених пруднормативів та показали високі результати», – повідомила Тетяна Тисмінецька, начальник управління пруденційного та консолідованого нагляду НКЦПФР.

  Зазначимо, що вимогам, встановленим до розміру регулятивного капіталу, станом на кінець другого кварталу 2014 року відповідають 75% торговців цінними паперами та майже 67% депозитарних установ.

  Що ж стосується дотримання компаніями з управління активами (КУА) обов’язкових пруденційних нормативів, то переважна більшість відповідає встановленим критеріям пруденційного нагляду. Так, станом на кінець другого кварталу 2014 року понад 94% таких компаній виконує вимоги, визначені регулятором у частині пруднагляду.

  Тетяна Тисмінецька резюмувала, що за результатами проведеного аналізу існуючої методики розрахунку пруденційних показників та їх значень, а також базуючись на опрацьованих нормах законодавства Європейського Союзу, Комісією ведеться робота щодо удосконалення як переліку пруденційних показників, так і методики їх розрахунку. Адже всі показники, що використовуються у пруденційному нагляді, можна охарактеризувати як оцінку ймовірності настання кризових подій в діяльності фінансової установи.

  Додамо, що з даними, що детально описують ситуацію за шість місяців 2014 року, можна ознайомитися на офіційному сайті Комісії в розділі «Аналітична інформація щодо дотримання професійними учасниками фондового ринку пруденційних нормативів».