• In English
 • Презентовано комп'ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк Тараса Шевченка
  опубліковано 11 вересня 2014 року о 09:03

  У київському Національному музеї ім. Тараса Шевченка презентували комп’ютерний шрифт Kobzar KS, що повністю відтворює почерк знаного українського письменника, поета та живописця. Основою для нього стала рукописна збірка творів Кобзаря - «Три літа». Проект реалізовувався за підтримки Міністерства культури України, адже така ініціатива є дуже актуальною в контексті цікавості до постаті Шевченка і співзвучною поглядам та зацікавленням сучасної молоді.

  «За допомогою автентичного почерку Шевченка, тепер можна писати листи своїм близьким, коханимі все це ніби робить нас ближчими до магії Генія, дотичними до нього особисто. Адже почерк, як кажуть психологи, має потужну енергію, а літери, написані від руки, несуть генетичну пам'ять. За ним можна дізнаватися навіть про характер людини. – сказав під час презентації Міністр культури Євген Нищук.

  «Ми підтримали цей проект, бо саме завдяки нашому Великому Кобзарю відбувається наша мистецька ідентифікація, як країни, народу, який знають у цілому світі. Це надзвичайно важливо зараз – і в тих доленосних подіях, які переживає Україна, і, символічно, у рік 200-ліття з дня народження Шевченка».

  До створення шрифту залучили групу графічних дизайнерів - Дмитра Растворцева, Лук’яна Турецького та Генадія Заречнюка. Шрифт адаптований як до кириличних, так і латинських літер. Нині Kobzar KS підтримує близько 100 мов, має власні цифри, пунктуаційні та математичні знаки, дроби, також у нього інтегровані лігатури та орнаменти. Цікавою розробкою дизайнерів стала і можливість писати деякі літери у кількох різних варіаціях, як буває і у звичайному почерку людини. За словами розробників така багатоманітність шрифту додає для його використанню ще більше можливостей. 

  Скачати шрифт з почерком Шевченка вільно можна з офіційного сайту проекту - kobzar.kyivstar.ua. Файл є сумісним з програмами Microsoft. Також, використовуючи «конструктор» на сайті, можна прямо на його базі створювати свої картинки із підписами, писати за допомогою он-лайн форми листи, а такожробити макети принтів на футболки.