• In English
 • Мініфраструктури спільно з Асоціацією міжнародних автомобільних перевізників підготували зміни до нормативних актів
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 18:28

  Завдяки взаємодії Мініфраструктури та Асоціації міжнародних автомобільних перевізників підготовлено низку проектів нормативних документів для ефективного розвитку сфери міжнародних автомобільних перевезень. Наразі у Міністерстві розроблено зміни до наказів №75 та №757, якими регулюються порядок відкриття регулярних маршрутів пасажирських перевезень та порядок видачі дозволів на вантажні, нерегулярні і маятникові перевезення відповідно. Про це розповів заступник Міністра інфраструктури Андрій Бондаренко під час XV міжнародної конференції «Міжнародні автомобільні перевезення – проблеми, шляхи їх вирішення і перспективи розвитку», яка проходила 9-10 вересня в Одесі.

  За його словами, у проектах змін до цих наказів Мініфраструктури враховані рекомендації Асоціації міжнародних автомобільних перевізників та Укртрансінспекції. Зокрема найближчим часом з проектом змін до наказу №75 можна буде ознайомитися на сайті відомства.

  «Зміни до наказу № 757 ще доопрацьовуються. Основні ж тези такі: по-перше, для гнучкого управління ситуацією на ринку низку повноважень і функцій буде повернуто Комісії з розподілу дозволів, що мають обмежені річні квоти; по-друге, для максимальної відкритості процесів оформлення, видачі, контролю за використанням і поверненням разових дозволів на порталі органу, що видає дозвіл, запланована організація онлайн інформування перевізників по всіх вимогах и запитах; й по-третє, при розподілі дозволів ЄКМТ передбачено максимально зручну подачу документів на конкурс, своєчасне опублікування вихідних даних, що приймаються при розподілі, відношення до орендованих транспортних засобів, врахування податків сплачених перевізниками тощо», - пояснив Андрій Бондаренко.

  Він наголосив, що завдання Мініфраструктури викорінити будь-які можливості прояву корупційних ознак при розподілі дозволів ЄКМТ на 2015 рік.

  У свою чергу директор Департаменту автомобільного транспорту та стратегічного розвитку автомобільних доріг Сергій Доброход зазначив, що фахівці Міністрества докладають максимум зусиль, щоб завершити процедуру погодження цього документу до 1 листопада поточного року.