• In English
 • "Скіфське золото" повертається з Нідерландів
  опубліковано 10 вересня 2014 року о 18:21

  Музей історичних коштовностей України, котрий є філією Національного історичного музею в м. Київ вчасно і без перешкод отримав усі цінності, що експонувались на виставці «Крим: золото і таємниці Чорного моря» в Нідерландах у музеї Алларда Пірсона – археологічному музеї Амстердамського університету.

  Саме ці предмети з колекції Історичного музею складали основу виставки, були її найціннішими та найцікавішими об’єктами. Зокрема йдеться про скіфський меч та золотий шолом IV ст. до н. е., сарматську фібулу у вигляді дельфіна І ст. до н.е. та інші експонати.

  Втім, відкритим залишається питання щодо тієї частини експонатів, котрі були надані Бахчисарайським історико-культурним заповідником, Керченським історико-культурним заповідником та Національним заповідником «Херсонес Таврійський». Затримка, як повідомлялось, пов’язана з претензіями зазначених музеїв щодо права власності над цими об’єктами.

  У зв’язку з цим Мінкультури наголошує, що зазначені музеї були лише зберігачами зазначених об’єктів, тоді як належать вони, згідно з законодавством, українському народу і є частиною музейного фонду України.

  «У тому разі, якщо дійде до судового провадження – ми будемо готові до цього» - наголосила Перший заступник Міністра Олеся Островська-Люта.

  На разі міжвідомча робоча група, до складу якої входять представники  Мінкультури, Мін’юсту та МЗС здійснює всі необхідні заходи для якнайшвидшого вирішення цього питання та повернення культурних цінностей в Україну.