• In English
  • Нова стратегія розвитку титанової галузі забезпечить підвищення ефективності роботи, - Мінекономрозвитку
    опубліковано 09 вересня 2014 року о 19:23

    На сьогодні для розв’язання ситуації, що склалася у титановій галузі, необхідна інвентаризація підприємств галузі і нова стратегія її розвитку, створена на основі ретельного аналізу роботи підприємств для посилення ефективності їх функціонування. На цьому наголосив в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта 9 вересня у ході брифінгу «Кроки Уряду щодо розвитку титанової галузі в Україні», коментуючи повернення у державну власність ДП «Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат» і ДП «Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат».

      «Ми вважаємо, що потрібно розробити нову стратегію розвитку титанової галузі, яка би забезпечувала більш вигідне використання цього обмеженого ресурсу. Тому було прийняте рішення повернути ці активи у державну власність, проаналізувати роботу цих підприємств, виходячи вже з позиції власника державної компанії, за якою закріплене майно в управлінні цих підприємств, і на основі цього аналізу визначити подальший розвиток титанової галузі», - наголосив в.о. Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

      Анатолій Максюта також додав, що вже є певне бачення питання і деякі напрацювання, але зауважив: для нової стратегії, що міститиме конкретний алгоритм дій, направлений на підвищення ефективності роботи галузі в цілому і підприємств, як частини титанової галузі України, важливо детально проаналізувати наявний потенціал, подивитися реальний стан існуючих активів, врахувати аналіз ринків, висновки щодо потенційного споживання продукції цих комбінатів.

      Нагадаємо, 5 вересня було оприлюднено постанову Уряду України про повернення у державну власність ДП «Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат» і ДП «Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат». Раніше ці комбінати були в оренді.