• In English
 • Кожний новий звіт за результатами розслідування катастрофи Boeing 777-200 все більше наближатиме нас до істини, - Володимир Гройсман
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 19:30

  Попередній звіт Ради розслідувань з питань безпеки Нідерландів щодо обставин та причин катастрофи літака Boeing 777-200 «Малайзійських авіаліній», який був оприлюднений сьогодні, Україна вважає об’єктивним, - сказав під час брифінгу Віце-прем`єр-міністр України, голова  Держкомісії з розслідування причин падіння літака Володимир Гройсман.

  «На сьогодні попередні висновки зроблено, попередній звіт щодо результатів міжнародного розслідування не є для нас несподіванкою, ми вважаємо його об’єктивним», - зазначив він.

  Володимир Гройсман наголосив, що Україна і надалі буде робити все можливе, аби сприяти  продовженню і завершенню об’єктивного і всебічного розслідування, зібранню усіх свідчень.

   «Наше завдання – щоб кожне тіло було ідентифіковане, щоб кожний, хто був причетний до цього, був покараний відповідно до міжнародного законодавства», - підкреслив він.

  Володимир Гройсман повідомив, що, згідно з попереднім звітом, літак зазнав зовнішнього ураження від великої кількості високоенергетичних об’єктів. Цілком ймовірно, що ці ушкодження призвели до структурних пошкоджень конструкції літака, в свою чергу призвівши до розвалу літака у повітрі.

  «Сьогодні є достатньо інформації, щоб вже говорити про факти. Далі з кожною появою нового звіту результатів розслідування ми будемо все більше наближатися до істини», - зазначив голова Державної комісії.

  За його словами, головне завдання сьогодні – аби міжнародна група експертів змогла відновити розслідування і знову потрапити на місце падіння літака. Він повідомив, що під час сьогоднішньої зустрічі з Міністром оборони Малайзії обговорював, яким чином це зробити.

  Володимир Гройсман наголосив, що найближчим часом у складі представників Нідерландів, Австралії та Малайзії відбудеться обговорення можливості вирушення чергової місії слідчих на місце падіння літака.

  «Будемо обговорювати можливість такої місії, у тому числі, при посередництві ОБСЄ. Ми будемо продовжувати нашу діяльність, як і в попередні часи, з того часу, коди відбулася трагедія, і будемо це робити з максимальною відповідальністю і концентрацією на кінцевому результаті. Нам потрібно дослідити кожний сантиметр території, а особливо тих секторів, на які не були допущені експерти», - підкреслив Віце-прем`єр-міністр.

   

  Державна комісія з розслідування катастрофи літака Boeing 777 «Малазійських авіаліній»