• In English
 • Мінсоцполітики: Реорганізація протезної галузі дозволить спрямувати додаткові кошти на виготовлення необхідних засобів реабілітації
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 18:47

  Незважаючи на складну економічну ситуацію та спрямування значної частини держбюджету на  захист територіальної цілісності України, Мінсоцполітики й надалі забезпечує покладену на нього функцію соціального захисту громадян з обмеженими фізичними можливостями, зокрема, надання їм технічних засобів реабілітації (протези, візки, милиці тощо). Це завдання набуло особливої актуальності через військові дії, що відбуваються на Сході країни, та відповідно - зростання кількості людей, які потребують ТЗР.

  З метою підвищення ефективності роботи протезної галузі Мінсоцполітики розпочало процес її реорганізації, що відбувається шляхом укрупнення підприємств та приєднання менш потужних до більш потужних. Це дозволить скоротити витрати на адміністративний апарат, модернізувати управління галуззю та покращити якість продукції.

  Зокрема, Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство приєднається до Львівського КЕПОП, Житомирське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство та державне підприємство Київський завод „Імпульс” - до Київського КЕПОП тощо.

  При цьому виробничий персонал скорочено не буде. Не зменшиться і мережа підприємств. Всі вони залишаться у державній власності. 

  Крім того, реорганізація галузі передбачає ліквідацію промислового об’єднання «Укрпротез», яке не задіяне у виробничому процесі виготовлення ТЗР, а виступає лише посередником з повноваженнями адміністратора. Такі заходи дозволять зменшити управлінські витрати на 10 млн. грн. на рік. Ці гроші будуть спрямовані як додатковий фінансовий ресурс на виготовлення ТЗР. 

  Процес реорганізації жодним чином не вплине на діючу систему забезпечення інвалідів технічними засобами реабілітації, однак сприятиме більш ефективній роботі галузі.   

  Додатково

  На сьогодні в Україні налічується 2,6 млн. громадян з обмеженими можливостями, для яких за рахунок державних коштів здійснюється виготовлення технічних засобів реабілітації. У Держбюджеті-2014 на забезпечення окремих категорій населення ТЗР передбачено 568,4 млн. грн.