• In English
 • Комплекс заходів з повернення орендованого майна Іршанського і Вільногірського гірничо-збагачувальних комбінатів до державної власності завершено
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 17:21

  «Уряд, Фонд державного майна, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство промислової політики у повному обсязі завершили комплекс заходів з повернення орендованого майна Іршанського і Вільногірського гірничо-збагачувальних комбінатів до державної власності», - повідомив в.о. Голови Фонду державного майна Дмитро Парфененко на брифінгу у Будинку Уряду 9 вересня.

  За його словами, на виконання рішення Уряду Фондом державного майна за три місяці до завершення терміну дії договорів оренди належним чином було поінформовано колишніх орендарів (приватне акціонерне товариство “Кримський ТИТАН”) про те, що власник майна не має бажання продовжувати договірні відносини, а відтак майно має бути повернено з оренди. Після цього ФДМУ видано відповідні накази щодо проведення інвентаризації і оцінки з метою повернення майна на баланс державного підприємства.

  Однак, як зазначив Дмитро Парфененко, інвентаризаційні комісії 4 рази намагалися вийти на об’єкти оренди, але їх туди не допустили, про що складено відповідні акти.

  За його словами, ФДМУ, Уряд та правоохоронні органи вживають визначених чинним законодавством заходів для забезпечення проведення інвентаризації орендованого майна. У кінці минулого тижня підписано спільний наказ ФДМУ та Мінекономрозвитку щодо передачі цілісних майнових комплексів майна Іршанського і Вільногірського гірничо-збагачувальних комбінатів до сфери управління Мінекономрозвитку, яке у свою чергу на виконання рішення Уряду передало майно зазначених цілісних майнових комплексів на баланс новоствореного державного підприємства.

  У свою чергу в.о. Міністра економічного розвитку та торгівлі Анатолій Максюта зазначив, що рішення Уряду про повернення Іршанського і Вільногірського гірничо-збагачувальних комбінатів до державної власності «дасть можливість більше приносити доходу і користі Україні від володіння цими обмеженими природними ресурсами і їх ефективного використання».

  Він також наголосив, що Міністерство розробляє нову стратегію розвитку титанової галузі, «яка забезпечить більш ефективне використання цього ресурсу, який є в України».

  Директор ДП «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» Руслан Журило повідомив, що найближчим часом будуть готові внутрішні документи стосовно Іршанського і Вільногірського філіалів Об'єднаної гірничо-хімічної компанії, після чого розпочнеться інвентаризація державного майна.

  Відповідаючи на питання журналістів він наголосив, що зараз перед ним як керівником стоять два головних завдання: не переривати виробничий процес та зберегти трудові колективи і їх соціальні гарантії. У цьому йому допоможе управлінський досвід, набутий під час роботи в державних компаніях, та відсутність будь-яких зв’язків з олігархами та фінансово-промисловими групами.

   

  Нагадаємо, що 5 вересня Уряд України оприлюднив постанову про повернення у державну власність ДП «Іршанський державний гірничо-збагачувальний комбінат» і ДП «Вільногірський державний гірничо-металургійний комбінат».