• In English
 • Заява МЗС України з приводу рішення відтермінувати проведення чергового раунду переговорів у форматі "5+2", ухваленого придністровською стороною
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 17:36

  Міністерство закордонних справ України висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з рішенням придністровської сторони відмовитися від участі у черговому раунді переговорів у форматі «5+2» у Відні 11-12 вересня ц.р.

  З огляду на те, що запрошення всім учасникам переговорів були підписані представниками ОБСЄ, України та Російської Федерації, розглядаємо це рішення як таке, що може серйозно ускладнити переговорний процес і призвести до дестабілізації ситуації в регіоні.

  Вважаємо за необхідне зберегти переговорний майданчик у Відні, здатний забезпечити досягнення позитивних зрушень у переговорах та зближення позицій Молдови і Придністров’я.

  Закликаємо придністровську сторону надалі уникати будь-яких деструктивних кроків, що можуть негативно позначитися на переговорному процесі.

  Вважаємо, що швидке відновлення повноцінних переговорів на основі порядку денного, погодженого всіма учасниками, повністю відповідає інтересам зацікавлених сторін.

  Як країна-гарант, Україна підтверджує готовність брати активну участь у переговорному процесі у форматі «5+2».