• In English
 • "Режим припинення вогню дає нагоду відновити обстеження території падіння Boeing 777-200", - Володимир Гройсман
  опубліковано 09 вересня 2014 року о 15:45

  Режим припинення вогню на Сході України дає нагоду відновити пошукові роботи у зоні падіння літака Boeing 777 «Малайзійських авіаліній», –  такої думки дійшли під час зустрічі Володимир Гройсман, Віце-прем`єр-міністр України, Голова держкомісії з розслідування причин падіння літака, та Хішамуддін Хуссейн, Міністр оборони Малайзії.

  «Ми могли б повернутися до питання обстеження території авіакатастрофи. Уряд України сприяв і сприятиме в межах своїх можливостей проведенню розслідування. І ми будемо й надалі робити все можливе, щоб тіла і рештки були знайдені і направлені родинам. Ми готові надати усіляку підтримку для того, щоб група з розслідування катастрофи літака почала якомога швидше працювати на місці трагедії», –  зазначив Володимир Гройсман.

  Він наголосив, що усі дії щодо роботи експертів, зокрема, Малайзії та Австралії, на місці трагедії мають бути скоординовані нідерландською стороною, яка веде розслідування причин катастрофи літака.

  У свою чергу Міністр оборони Малайзії Хішамуддін Хуссейн зазначив, що, незважаючи на перемир`я, атаки продовжуються, і Малайзія не хоче піддавати ризику та небезпеці групу малазійських фахівців, яка задіяна в розслідуванні. Тим не менше Малайзія, отримавши дозвіл Міноборони України, направила в Україну 20 слідчих, які будуть готові одразу ж, як тільки буде можливість, виїхати на місце трагедії.

  «Ми не маємо намірів окремо їхати на місце трагедії – тільки спільно з Нідерландами та Австралією, під координацією ОБСЄ та України», –  сказав він.

  Сторони дійшли згоди, що наближення зими і перспектива погіршення погодних умов загострює питання якомога скорішого відновлення пошукових робіт. Передусім необхідно звузити територію пошуку і зосередити зусилля на тих ділянках, куди раніше не було доступу.

  Володимир Гройсман та Хішамуддін Хуссейн обговорили попередній звіт Ради розслідувань з питань безпеки Нідерландів, з якого зрозуміло, що висунуті версії про раптове відхилення літака від заданого курсу чи можливі технічні несправності не відповідають дійсності.

  «Як ми бачимо за результатами звіту, правда поступово виходить назовні», – наголосив  Міністр оборони Малайзії.